Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2020 15:21
PS4 PS5
3956V

Gry z PS4 muszą działać na PS5. Sony wysyła do deweloperów ważną wiadomość

Sony wysłało ważną wiadomość do deweloperów przygotowujących gry na PS4. Wszystkie produkcje zmierzające do certyfikacji od 13 lipca 2020 roku muszą jednocześnie działać na PS5. Japoński producent tym samym dba o Wsteczną Kompatybilność.

Brytyjski Eurogamer opublikował teraz bardzo ważną wiadomość w kontekście Wstecznej Kompatybilności w PlayStation 5. Twórcy gier zostali już poinformowani, że wszystkie tytuły wydawane na PS4 po 13 lipca 2020 roku muszą działać na PS5.

Dziennikarze zobaczyli „wewnętrzne dokumenty”, które otrzymują partnerzy PlayStation i wśród szczegółów pojawiają się konkretne informacje dotyczące sprawdzania gier pod kątem kompatybilności z PlayStation 5. Nowa opcja została dodana do devkitów PS4 pod koniec kwietnia.

Sony chce nawet indywidualnie sprawdzać wszystkie tytuły i będzie kontaktować się z deweloperami, by mieć pewność, że wszystkie gry wydane od 13 lipca na PS4 będą działać na PS5.

"Dokumentacja rzuca światło na to, co oznacza "kompatybilność". Gra zostanie uznana za kompatybilną z PlayStation 5 tylko wtedy, gdy jej kod źródłowy będzie działał bez problemów na sprzęcie następnej generacji Sony i zapewni te same funkcje na PS5, co na PS4."

Twórcy zostaną teraz zmuszeni do dbania o łatki na dwie generacje, więc kupując pod koniec roku PS5, możecie mieć pewność, że włączycie sporo gier, które trafią na rynek od 13 lipca i pozycje otrzymają stosowne aktualizacje.

Gdy gra zostanie pierwotnie wysłana do Sony przed 13 lipca 2020, każdy nowy patch lub remaster po tej dacie nie wymaga kompatybilności z PS5, ale jest „zdecydowanie zalecany”. Jeśli jednak produkcja zostanie pierwotnie dostarczona do Sony po 13 lipca 2020 roku, każdy następny patch lub remaster do tej pozycji musi zachować kompatybilność z PS5. Jeśli tytuł jest „zgodny” z PS5 to musi zawierać wszystkie aktualizacje z PS4.

Dziennikarze wspominają o przykładzie Ghost of Tshushimy, który zadebiutuje w lipcu i jego „certyfikacja” może odbyć się przed wyznaczoną datą, jednak podobno wszystkie „flagowe tytuły Sony” mają działać na PS5. Identycznie jak The Last of Us 2.

Eurogamer podkreśla, że choć dokumenty są dość szczegółowe, to jednak Sony nadal musi przedstawić ostateczne informacje dotyczące Wstecznej Kompatybilności.

Pytanie pozostaje jedno – kiedy zobaczymy PS5? Wciąż wśród plotek pojawia się przyszły tydzień (nawet z zamówieniami przedpremierowymi), jednak pamiętajcie o najważniejszym: wciąż czekamy na oficjalny ruch Sony.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-05-29-new-ps4-games-must-be-playstation-5-compatible-from-july-sony-tells-devs

Tagi: playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 sony