Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 24.05.2020 11:34
Assassin's Creed Valhalla z "rapowanymi obelgami". Twórcy opisują funkcję
1008V

Assassin's Creed Valhalla z "rapowanymi obelgami". Twórcy opisują funkcję

W Assassin's Creed Valhalla pojawiać się będą momenty, w którym nasz bohater Eivor będzie brał udział w pojedynkach na obelgi. Dyrektor kreatywny wyjaśnia na czym ma polegać ta mechanika.

Assassin's Creed Valhalla to jedna z gier, o których jest ostatnimi czasy głośno. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale w międzyczasie dowiedzieliśmy się, że w grze pojawi się coś co nazywane jest fliting - czyli pojedynki na obelgi. Fani żartobliwie nazywali to "rapowymi bitwami wikingów", więc jeden z twórców gry postanowił wyjaśnić na czym ma to polegać. W swojej wypowiedzi zaznacza, że ma to swoje potwierdzenie w historii.

Podczas słownych pojedynków będziemy musieli wybrać odpowiednią obelgę z dostępnej listy - mają odpowiednio odpowiedzieć na zaczepkę rywala i wpasować się do rytmu. Całemu zajściu ma przyglądać się publika, która swoimi wiwatami nagradzać będzie najbardziej kąśliwe obelgi. Jak tłumaczy Ashraf Ismael w ówczesnej kulturze podobne pojedynki były popularne.

Wygranie takiego pojedynku ma mieć swoje benefity. Wiemy, że przyniosą naszemu bohaterowi satysfakcję, ale co więcej? Na razie twórcy nie wyjawiają nic więcej. Warto przypomnieć, że podobne mechaniki pojawiały się już w grach. Niech będzie to chociażby The Secret of Monkey Island albo Life is Strange: Before the Storm.

Assassin's Creed Valhalla na pojawić się pod koniec tego roku. Póki co mowa o sprzętach obecnej generacji, choć bez dokładnej daty premiery. Przypuszczalnie będzie to połowa października, na co wskazują przecieki. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że świat przedstawiony w grze będzie większy niż ten w Assassin's Creed: Odyssey. A jeśli chodzi o zestawy, w jakich możemy grę kupić, tutaj zebraliśmy na ten temat informacje.

Tagi: Assassin’s Creed Valhalla Ubisoft