Songbird to thriller Michaela Baya inspirowany koronawirusem

Filmy/seriale
634V
Songbird to thriller Michaela Baya inspirowany koronawirusem
Iza Łęcka | 20.05.2020, 10:14

Michael Bay jest znany z wielu kasowych filmów akcji, które cieszyły się ogromną popularnością. Tym razem reżyser pięciu części serii „Transformers” zajmie się produkcją bardzo nietypowego obrazu. „Songbird” poświęcony będzie tematowi pandemii, prezentując dalsze bytowanie wirusa i jego mutacje.

Trwająca pandemia wkracza w kolejną fazę, stając się coraz większą inspiracją dla twórców filmowych. Po parodii horroru "Corona Zombies", nadszedł czas na nieco poważniejsze ujęcie tematu. Tym razem to Michael Bay zobrazuje historię poświęconą pandemii koronawirusa i jej następstw w kolejnych latach.

„Songbird” zostanie wyreżyserowany przez Adama Masona („Into The Dark”), a scenariusz opracował Simon Boyes („Misconduct”). W ciągu następnych pięciu tygodni zaplanowane jest kręcenie filmu produkowanego przez Michaela Baya oraz Adama Goodmana (były szef Paramount Production). Aktualnie aktorzy otrzymują wszystkie szczegóły dotyczące zachowania bezpieczeństwa na planie.

Twórcy zdecydowali się na umiejscowienie historii w niedalekiej przyszłości (dwa lata później), gdy problem pandemii został zażegnany na chwilę, a za rogiem czai się poważniejsze zagrożenie - nieprzewidziana mutacja wirusa. Nawiązując do klimatu „Paranormal Activity” oraz „Cloverfield”,  film wzbudzi w widzach uczucie napięcia i strachu, jednak jak dotąd nie zdradzono dodatkowych szczegółów.

Pomimo znanych nazwisku w zespole twórców, na obraz przewidziano niski budżet. Casting wciąż trwa, tymczasem jak na razie największym wyzwaniem zdaje się być zapewnienie bezpieczeństwa dla całej obsady - w tym także dystansu między aktorami a filmowcami. "Songbird" zostanie sprzedany na zbliżającym się Virtual Cannes Market.

Jesteście zainteresowani tematyką filmów? Sprawdźcie najnowszą propozycję Canal+ i poznajcie nasze wrażenia z serialu „Ostatni taniec”.

Źródło: https://deadline.com/2020/05/michael-bay-adam-goodman-songbird-pandemic-themed-thriller-start-in-five-weeks-1202937906/

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper