Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2020 21:34
PlayStation Microsoft Nintendo
3348V

Pokaz PS5 odrobinę później. Jeff Grubb zdradza szczegóły Sony, Microsoftu i Nintendo

Świat wyczekuje na wielki pokaz PS5, który według najnowszych informacji, nie odbędzie się 4 czerwca. Sony jednak nadal celuje w początek przyszłego miesiąca, a ujawnione przez Jeffa Grubba szczegóły pozwalają wyczekiwać na ciekawe show.

Sony wciąż nie pokazało PS5, ale konsola Sony zostanie zaprezentowana w przeciągu najbliższych tygodni. W sprawie konferencji japońskiej korporacji ponownie wypowiedział się Jeff Grubb, który otrzymał nowe szczegóły dotyczące pokazu.

To kiedy to PS5?

Dziennikarz Venturebeat pierwotnie informował o prezentacji zaplanowanej na 4 czerwca (Jason Schreier również wspominał o tej dacie), ale Sony musiało zmienić plany. Pokaz ma odbyć się „na początku czerwca”, ale przynajmniej aktualnie nie ustalono konkretnego terminu. W trakcie wydarzenia mamy zobaczyć prezentację gier (first-party i third-party), ale nadal nie wiadomo, czy na początku czerwca zobaczymy fizyczną wersję PlayStation 5.

Sony ma na pewno pokazać PS5 przed sierpniowym State of Play – na imprezie zobaczymy zestawienie tytułów cross-generacyjnych. W dodatku Sony przez cały sierpień ma stale komunikować się z fanami za pomocą bloga i kanałów społecznościowych.

Microsoft w czerwcu, Nintendo z problemami

Microsoft ma zaprosić graczy na kolejny pokaz w ramach Xbox 20/20, który odbędzie się już w drugiej połowie czerwca (09.06 lub 10.06). Wydarzenie skupi się na Xboksie Series X i w trakcie prezentacji możemy zobaczyć także Xboksa Lockhart, który został przedstawiony jako „bardziej przystępny Xbox, ale z wieloma kluczowymi funkcjami nowej generacji, takimi jak SSD”. Jeff Grubb podkreśla jednak, że nie ma 100% pewności, że pokaz urządzenia odbędzie się w czerwcu... Lub nawet, że konsola zostanie ogłoszona.

Prawdziwe problemy ma jednak Nintendo. Zdaniem redaktora, aktualnie firma informuje swoich partnerów, że w ogóle nie planuje Nintendo Directa. Big N chce wydać Pikmin 3 Deluxe, remastery gier 3D Mario, Super Mario 3D World Deluxe, ale Japończycy mogą zdecydować się na szybkie pokazy, który już widzieliśmy w przypadku Paper Mario: The Origami King. W odpowiednim momencie po prostu otrzymamy zwiastun.

A co dalej?

Zdaniem Jeffa Grubba, Blizzard i RioT Games również planują swoje pokazy. Pod koniec lata powinniśmy zobaczyć Diablo 4 oraz pewnie usłyszymy o nowych projektach od twórców League of Legends.

Źródło: https://venturebeat.com/2020/05/18/quartermann-e3-2020/

Tagi: Microsoft Nintendo nintendo switch ps5 sony xbox series x