Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2020 18:40
Mario pokaz
1750V

Nintendo ma duże problemy. Firma opóźnia prezentacje gier na Nintendo Switcha

Nintendo informuje swoich partnerów o problemach spowodowanych globalną pandemią. Korporacja prawdopodobnie nie zaprezentuje gier w czerwcu i z tego powodu wydawcy third-party mają wolną rękę na pokazywanie swoich pozycji.

Microsoft właśnie zapowiedział plany na maj oraz wspomniał o kolejnych prezentacjach, ale zupełnie inaczej sytuacja wygląda u Nintendo. Na początku problemy korporacji zapowiedziała redakcja Venturebeat, a następnie między innymi brytyjski Eurogamer potwierdził fatalne informacje.

Nintendo powinno w czerwcu zaprezentować „wiele gier z serii Mario” z okazji 35-lecia Super Mario Bros, a podczas wydarzenia powinniśmy zobaczyć sporo tytułów third-party, ale japoński producent opóźnia swoje wydarzenie. Firma mierzy się z dużymi problemami spowodowanymi pandemią i prace dotyczące pokazu są aktualnie wstrzymane – korporacja dostosowuje się do pracowników rozwijających pozycje zdalnie.

Eurogamer potwierdza, że sytuacja jest poważna, więc Nintendo daje wolną rękę wydawcom, którzy mogą organizować swoje wydarzenia i pokazywać gry indywidualnie. Prawdopodobnie duży Nintendo Direct odbędzie się dopiero „późnym latem”, ale obecnie nawet Japończycy nie mogą potwierdzić żadnych terminów.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-04-30-nintendo-will-delay-its-typical-e3-direct-broadcast-in-june

Tagi: Nintendo nintendo switch switch