Iza Łęcka Iza Łęcka 12.05.2020 07:33
Xbox Series X Assassins Creed Valhalla
5044V

Microsoft nie zmusi do zaoferowania 60 fps na Xboksie Series X. Szybka reakcja na wiadomość o Assassin's Creed

Nowa generacja przyniesie duży wzrost mocy obliczeniowej, choć wcale nie oznacza to, że wszystkie gry będą działać w przynajmniej 60 klatkach na sekundę. Według oficjalnych danych Assassin's Creed: Valhalla zapewni rozgrywkę w 30 fps, co skomentował Aaron Greenberg.

Assassin's Creed: Valhalla zmierza na dwie generacje, jednak fakt ten nie jest gwarancją wielkiej różnicy w doznaniach podczas rozgrywki na poszczególnych urządzeniach. Ubisoft potwierdził, że produkcja będzie działać w 30 klatkach na sekundę nawet na Xboksie Series X.

Słowa przedstawiciela francuskiego wydawcy i producenta pojawiły się kilka dni po zapewnieniu Aarona Greenberga o „standardzie” oferowanym przez Xboksa Series X.  Dyrektor do spraw marketingu Xboksa stwierdził, iż gry na nowej generacji powinny działać przynajmniej w 60 fps, jednak obecnie jego wypowiedź została uzupełniona:

„Ostatecznie to od poszczególnych deweloperów zależy, jak wykorzystają moc i szybkość Xboksa Series X.”

W oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Microsoft podkreślono, że Xbox Series X pozwala deweloperom na przekroczenie standardowego poziomu 60 klatek na sekundę na rzecz „zwiększonego realizmu lub szybszej akcji”. Możemy podejrzewać, że do poszczególnych ekip należeć będzie dokonanie wyboru: zapewnienia rozgrywki w wyższej rozdzielczości (większy realizm) lub zaoferowania płynniejszego gameplayu (szybsza akcja).

Jak już wiemy, next-gen Microsoftu może zapewnić 120 fps w DiRT 5, ale tylko 30 fps w Assassin's Creed: Valhalla - choć mówimy o dwóch produkcjach z różnych gatunków (wyścigi i RPG w otwartym świecie), różnicę na wskazanym poziomie będziemy mogli już odczuć.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xbox-series-x-frame-rate-developers-will-decide-ex/1100-6477139/

Tagi: Assassin’s Creed Valhalla Ubisoft