Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2020 15:54
Xbox Series X
2094V

Xbox Series X zaoferuje standard rozgrywki w 60 fps, ale sprzęt pozwoli wyciągnąć 120 klatek na sekundę

Jeszcze przed pokazem pierwszych produkcji zmierzających na Xboksa Series X, otrzymaliśmy ciekawą wiadomość od Aarona Greenberga. Przedstawiciel Microsoftu podkreślił, że 60 klatek na sekundę będzie standardem dla produkcji przygotowanych na nową generację.

Phil Spencer zapowiadając Xboksa Series X wspomniał o możliwości rozgrywki w 120 klatkach na sekundę, ale aktualnie mało kto wierzy, że next-gen Microsoftu może zapewnić taką płynność w dużych tytułach AAA.

W sprawie klatek na sekundę wypowiedział się właśnie Aaron Greenberg, który podkreślił, że standardem dla Xboksa Series X będzie 60 fps, ale architektura poradzi sobie także ze 120 fpsami:

Jeśli 60 klatek będzie standardem, to nie zobaczymy już produkcji, które „spadną” poniżej tej złotej bariery? Jak wiadomo Xbox Series X będzie charakteryzował się wielką mocą, więc może faktycznie urządzenie zapewni nam minimum 60 fps?

Wiele w tym temacie usłyszymy w następnych tygodniach. Microsoft zapowiedział Xbox 20/20, czyli specjalne spotkania z graczami, podczas których korporacja ujawni kolejne szczegół amerykańskiego next-gena. Pierwsza impreza odbędzie się już dzisiaj o godzinie 17:00.

Źródło: Twitter: aarongreenberg

Tagi: 120 fps 60 fps Microsoft Xbox Xbox Series X