Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2020 19:36
DiRT 5 Codemasters
2118V

DiRT 5 w 120 fps na Xbox Series X. Codemasters zapewni graczom wybór

Xbox Series X charakteryzuje się 12 teraflopami mocy obliczeniowej i najwidoczniej Codemasters zamierza wykorzystać potencjał urządzenia. Gra Mistrzów Kodu jest pierwszym tytułem AAA, który pozwoli graczom cieszyć się rozgrywką w 120 klatkach na sekundę.

Jeszcze przed Inside Xbox otrzymaliśmy ważną wiadomość dotyczącą „standardu” płynności animacji na Xboksie Series X. Microsoft chce zapewnić na wszystkich tytułach przynajmniej 60 klatek na sekundę, ale deweloperzy mogą wykorzystać potencjał platformy i zaoferować rozgrywkę do maksymalnie 120 fps.

DiRT 5 będzie działał w 60 fps przy rozdzielczości 4K na urządzeniu Microsoftu, ale deweloperzy zaoferują graczom wybór. Wyścigi Codemasters to pierwsza pozycja AAA, która może działać na Xboksie Series X w 120 klatkach na sekundę.

Nie będzie to na pewno przy 4K, ale pewnie znajdzie się wielu graczy, którzy zdecyduje się na sprawdzenie, jak taka płynność działa przy przykładowo rozdzielczości na poziomie 1080p. Na więcej szczegółów dotyczących tej przyjemności musimy zaczekać, ale najwidoczniej Xbox Series X faktycznie zapewni nam rozgrywkę w 120 fps.

Sprawdźcie zapowiedź DiRT 5 oraz poznajcie wszystkie gry zaprezentowane podczas Inside Xbox.

Źródło: https://www.windowscentral.com/dirt-5-runs-4k-60-fps-xbox-series-x-gives-120-fps-option

Tagi: Codemasters DiRT 5