Iza Łęcka Iza Łęcka 24.04.2020 09:08
Silent Hill PS5 Sony
1743V

Silent Hill na PS5 może zostać ujawniony w maju. Sony podobno pokaże pełny reboot

W maju Sony może ucieszyć graczy nie tylko pokazem PS5, ale i prezentacją pierwszych gier, wśród których prawdopodobnie pojawi się nowy Silent Hill. Informator związany z serią jest przekonany, że nadciąga pełne odświeżenie uniwersum Konami.

O powrocie marki Silent Hill słyszymy od kilku miesięcy. Na przestrzeni kwietnia informowaliśmy o tajemniczych zajawkach Suehiro Maruo, pierwszych plotkach o reboocie, a Dusk Golem wspomniał o finansowaniu projektu.

Informatorzy powiązani z marką Silent Hill mają jednak dla sympatyków serii jeszcze więcej informacji. Część z nich jest przekonanych, że IP Konami powróci i to Sony jest zaangażowane w produkcję horroru. KatharsisT, który jako pierwszy wspominał o projekcie na PS5, wypowiedział się na forum Resetera w wątku dotyczącym rebootu Silent Hill zrealizowanym przez Sony. Informator rzucił pierwszą zajawkę:

„Tu jest zbyt spokojnie. To nie potrwa długo”

A gdy jeden z graczy zapytał, czy możemy liczyć na pokaz Silent Hilla podczas prezentacji PS5, KatharsisT odpowiedział wymownie:

„MAYbe.”

Informator zapisując słowo „może” akcentuje wyraźnie litery składające się na „maj”, co bezpośrednio może odwoływać do ostatnich przecieków, według których japońska korporacja szykuje się do prezentacji PlayStation 5 w przyszłym miesiącu. Jeśli wszystkie plotki i domniemania zostaną potwierdzone, gigant branży może zapewnić niezwykle interesujący pakiet tytułów – w końcu pojawiają się także plotki o nowym Crashu, który zmierza na PS5.

Źródło: https://wccftech.com/silent-hill-ps5-reboot-may/

Tagi: Konami playstation 5 PS5 silent hill sony