Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 12.04.2020 10:39
silent hill
1628V

Nowy Silent Hill zostanie oficjalnie ujawniony w tym roku. Konami zaprzeczając plotkom mogło zmylić graczy

Dusk Golem, informator, który już niejednokrotnie potwierdził swoją wiarygodność, oznajmił, że Konami wraz z Sony pracują nad nowym Silent Hillem.

Ponad dwa tygodnie temu japońskie studio, Konami, zaprzeczyło wszelkim plotkom i doniesieniom dotyczącym nowej odsłony kultowej serii Silent Hill. Okazuje się, że była to najprawdopodobniej zmyłka skierowana do zapalonych fanów marki, aby potem zrobić wielkie show, które opuściłoby koparę u wielu graczy - a przynajmniej tak podaje Dusk Golem, czyli informator, który już niejednokrotnie udowodnił swoją wiarygodność.

Jeśli chodzi o koszty, to Sony i Konami są zgodne z projektem, Sony finansuje, a Konami dostanie potem procent od każdej sprzedanej kopii i tylko częściowo musi sfinansować projekt. Słyszałem o planie, który sugeruje, że gra zostanie ujawniona w tym roku (w tym momencie jest w fazie rozwoju - już prawie półtora roku). - oznajmił w swoim wpisie Dusk Golem.

Co więcej, informator potwierdził szczegóły sprzed dwóch dni, które sugerowały, że w projekt są zaangażowani Akira Yamaoka (kompozytor), Keiichiro Toyama (reżyser) i Masahiro Ito (grafik) - osoby, które w przeszłości były powiązane z marką. Biorąc pod uwagę ostatnie pogłoski i najnowsze informacje możemy być już prawie pewni, że na next-genowe konsole dostaniemy nowego Silent Hilla. W chwili obecnej Sony i Konami utrzymuje wszystko w tajemnicy, ale jeśli wierzyć słowom Dusk Golema, gra zostanie ujawniona jeszcze w tym roku.

Warto zajrzeć na:

Źródło: playstationlifestyle.net

Tagi: nowy horror Silent Hill team silent