Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2020 20:22
Minecraft-RTX
1734V

Minecraft RTX trafił do graczy. Różnica w oprawie jest zdumiewająca

Minecraft to następna produkcja, która otrzymała pełne wsparcie ray tracingu. Tytuł Microsoftu dzięki współpracy deweloperów z firmą NVIDIA wygląda znacznie lepiej i w niektórych aspektach potrafi pozytywnie zaskoczyć. Ten świat jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze.

Nikt nie gra w Minecrafta dla pięknej oprawy, ale nie oznacza to, że produkcja nie może wyglądać lepiej. Deweloperzy współpracowali z firmą NVIDIA, by zapewnić pełne wsparcie RTX – dodatkowo studio zadbało o technologię DLSS 2.0 oraz realistyczne tekstury.

NVIDIA chce mieć pewność, że gracze będą gotowi na nowe efekty, więc firma udostępni graczom 6 nowych światów Minecrafta z efektami RTX, które zainteresowani pobiorą za darmo z serwisu Rynek Minecrafta. Producent kart graficznych zadbał nawet o przewodniki dla twórców map, dzięki którym będą mogli oni tworzyć własne światy RTX.

Jest to naprawdę interesująca pokazówka, ponieważ nawet Minecraft może zaskoczyć oprawą dzięki wsparciu RTX. Teraz fani uniwersum otrzymali możliwość kreowania odpicowanych światów, więc w niedalekiej przyszłości na pewno zobaczymy wiele neonowych miast.

Więcej szczegółów dotyczących otwartej bety Minecrafta RTX znajdziecie na naszej stronie. Jest to najlepsza opcja do sprawdzenia nowej jakości gry, ponieważ aktualnie nie możemy liczyć na kontynuację.

Źródło: Informacja prasowa: NVIDIA

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft Minecraft RTX ray tracing RTX