Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.04.2020 14:04
minecraft
2363V

Minecraft 2 nie powstaje - zapewnia dyrektor kreatywny studia Mojang

Dyrektor kreatywny Mojangu oznajmił, że nie ma zamiaru tworzyć w najbliższym czasie drugiej odsłony popularnego Minecrafta.

Minecraft jest stale aktualizowany o nową zawartość i nic nie zapowiada na to, aby studio odpowiedzialne za ową produkcję miało zamiar zakończyć popremierowe wsparcie, można rzec, jednej z najbardziej popularnych gier w historii. Wiele osób na pewno kiedyś zastanowiło się czy kiedykolwiek światło dzienne ujrzy Minecraft 2 - dyrektor kreatywny Mojangu postanowił wypowiedzieć się na ten temat.

Deweloperzy w wywiadzie dla portalu GameInformer opowiedzieli o przyszłości marki. Dyrektor kreatywny szwedzkiego studia śmiało stwierdził, że nie wyobraża sobie "sequela" klockowej gry. Uznał, że nie ma powodu, aby tworzyć drugą odsłonę - według niego lepiej jest ulepszać tę, która zadebiutowała na rynku parę lat temu i mimo to nadal cieszy się ogromną popularnością. 

Możemy więc być już pewni, że next-genowy Minecraft nie zadebiutuje w najbliższych latach. Twórcy nie zaprzeczają jednak kolejnym spin-offom, takim jak Minecraft Dungeons, przygodowa gra akcji, w której historię przyjdzie nam poznać z widoku izometrycznego.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GameInformer.com

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft