Iza Łęcka Iza Łęcka 14.04.2020 08:03
Splash Cenzura Disney - zdjęcie bohaterów
3583V

Disney cenzuruje kolejny film na Disney+. Zmiana wyśmiewana przez widzów

Disney od premiery Disney+ walczy z nieodpowiednimi treściami dla widzów, jednak cenzura dokonana w „Splash” budzi rozbawienie. Korporacja usuwa kawałek tylnych atutów głównej bohaterki z filmu, którego premiera odbyła się w 1984 roku.

Disney niezwykle restrykcyjnie podchodzi do tematu nieodpowiednich treści w Disney+ – kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o zmianach dokonanych w starszych produkcjach zawierających treści rasistowskie. Tymczasem najnowsze modyfikacje zaproponowane przez korporację Myszki Miki budzą nie mniejsze emocje i dla wielu widzów są niedorzeczne. Zakryte zostały tylne atuty głównej bohaterki filmu „Splash”, którego premiera odbyła się w 1984 roku.

W produkcji Daryl Hannah wciela się w syrenę o imieniu Madison, która podczas jednej z krótkich scen pokazuje kawałek ciała biegnąc w kierunku wody. Cenzorzy Disney+ najpewniej zadecydowali, że wspomniany widok nie może trafić na serwery, więc podjęto próby zakrycia części ciała, nienaturalnie wydłużając włosy bohaterce.

Owa zmiana nie umknęła grupie widzów, którzy wytykają Disneyowi hipokryzję – w katalogu usługi znajdziecie bowiem treści prezentujące zabijanie czy przemoc, jednak właśnie kawałek nagiego, kobiecego ciała stanowił powód do wykorzystania CGI, by nie razić widzów. „Splash” pomimo cenzury otrzymał na Disney+ ocenę PG-13.

Cenzura:

Oryginał:

Reakcje:

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/no-butts-allowed-disney-plus-censors-splash/1100-6475966/

Tagi: cenzura Disney disney+