Iza Łęcka Iza Łęcka 14.04.2020 07:00
Xbox Series X kontroler triggery
4747V

Xbox Series X z kolejnymi prezentacjami. Microsoft ma szykować wydarzenia i nie zapomina o tańszym next-genie

Microsoft zdradził już wiele konkretów o Xboksie Series X, ale kolejne informacje nadciągają. Według najnowszych plotek – następne dwa miesiące będą kluczowe dla Phila Spencera, który przygotowuje się nie tylko do pokazów next-genów, ale i nowych gier.

Od grudnia 2019 roku Microsoft oficjalnie przedstawia kolejne informacje dotyczące Xboksa Series X, jednak już wkrótce możemy się spodziewać ujawnienia następnych szczegółów urządzenia. Zgodnie z doniesieniami XcloudTimdoga (znany informator Microsoftu) dwa kolejne miesiące będą szczególne istotne dla amerykańskiej korporacji.

Xbox Series X na dwóch wydarzeniach

Informator wspomina o dwóch prezentacjach – w maju i czerwcu otrzymamy kolejne Inside Xbox, podczas których zostaną ujawnione nowe informacje dotyczące Xboksa Series X. Zdaniem XcloudTimdoga, zespół Phila Spencera ma „mnóstwo rzeczy do omówienia” – w tym poruszona zostanie kwestia Xboksa Lockhart czyli tańszej wersji next-gena. W następnych miesiącach Microsoft powinien oficjalnie potwierdzić datę premiery oraz cenę konsoli lub nawet konsol.

W kolejnej wiadomości XcloudTimdog podał także post 4Chana, który nie jest najlepszym źródłem informacji, ale zainteresowany wspomniał, że część szczegółów pokrywa się z tym, co słyszał ze swoich źródeł.

W wiadomości z forum wspomniano między innymi o majowym Inside Xbox, który ma przebiegać niemalże jak wydarzenie z prezentacją konsoli. Na pokazie nie zabraknie gier, jednak to czerwcowa impreza będzie obfitowała w najwięcej szczegółów dotyczących nowych produkcji.

Prawdopodobnie podczas obu wydarzeń usłyszymy o wielu tytułach spod szyldu Xbox Game Studios, które korzystają ze wszystkich dobrodziejstw nowej generacji. Wewnętrzne zespoły mają pracować nad różnorodnymi pozycjami – w tym dużymi grami. Nie zabraknie także „ekskluzywnych nowych IP od japońskiego studia”, kompletnego rebootu Forza Motorsport oraz kolejnych całkowitych odświeżeń.

Halo Infinite ma zaprosić graczy do „ogromnego, otwartego świata”, który będziemy odkrywać, ale fabularne misje nadal będą posiadać liniowy charakter, by gracze zagłębili się w klasycznym doświadczeniu. Eksploracja jest opcjonalna, a sama kampania niezwykle ambitna. Mówi się, iż tryb sieciowy zaprezentuje „bardzo odważny ruch”, który pozwoli powrócić serii na szczyt. Na prezentacjach nie zabraknie odświeżonego Fable – gracze mają oczekiwać pięknego świata, z kompletnymi systemami RPG, walkami z perspektywy trzeciej osoby i płynnymi animacjach.

Sprawdźcie informacje dotyczące nowej generacji:

Źródło: https://wccftech.com/microsoft-xbox-series-x-digital-events-may-june/

Tagi: Microsoft plotka xbox series x