Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.04.2020 21:00
Gry
1127V

ESRB dodaje specjalne oznaczenia dla gier z losowymi przedmiotami

ESRB ugięło się pod naporem próśb odbiorców i postanowiło wprowadzić nowy znak, który będzie dodawany do gier z loot-boksami.

Entertainment Software Ratings Board to kanadyjska organizacja zajmująca się ocenianiem zawartości i wyznaczaniem granic wiekowych dla wydawanych w USA gier komputerowych. Firma postanowiła wprowadzić nowy znak, który poinformuje rodziców o tym, że dana gra zawiera losowe przedmioty (szerzej znane jako loot-boksy). 

Na nowym znaku, który jest widoczny poniżej, możemy z łatwością dojrzeć napis informujący, że gra "zawiera elementy losowe" - zapobiegnie to z pewnością męczących sytuacji, w których rodzic zarzucał wydawcy czy organizacji zajmującej się ocenianiem zawartości o niepoinformowaniu ich o losowych przedmiotach, które potrafią uzależnić niejednego młodego odbiorcę.

ESRB w swoim oficjalnym oświadczeniu dodało, że dodało rzeczony znak częściowo przez prośby anonimowych użytkowników - amerykańsko-kanadyjska organizacja oznajmia, że mowa tutaj nie tylko o rodzicach, ale również o "entuzjastach gier".

Warto zajrzeć na:

Źródło: Pcgamesn.com

Tagi: esrb loot-boxy ocenianie gry