Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.04.2020 14:04
final fantasy vii remake
1838V

Final Fantasy VII Remake z problemami w Azji. Gracze kupili złą wersję gry

Azjatyccy gracze skarżą się na problemy z wersją językową w Final Fantasy VII Remake. Nie mogą grać w języku, którym gra była reklamowana.

Europejska premiera Final Fantasy VII Remake odbyła się bez wielkich problemów, jeśli weźmiemy pod uwagę rzekome ograniczenia w PlayStation Network. Gorzej sprawa wyglądała w niektórych częściach Azji - nie chodzi tutaj jednak o problemy z połączeniem, ale o błąd dotyczący wersji wydanego trzy dni temu remake'a.

Gracze w takich krajach jak Singapur czy Filipiny są wściekli na Sony po tym, jak przypadkowo zakupili pre-order chińsko-koreańskiej wersji owej gry. Większość z nich myślała, że dostanie wersję z takim językiem, w jakim była reklamowana, czyli w angielskim. Problem polegał na tym, że nie zostali oni ostrzeżeni w sklepie PlayStation Store, że kupując przedpremierowo Final Fantasy VII Remake będą mogli grać wyłącznie w chińskim oraz koreańskim języku. 

"W przedsprzedaży nie podano języka, a teraz mam chińską wersję, kiedy to chcę angielską" - napisał jeden z azjatyckich graczy.

Sony oficjalnie oznajmiło, że zaczęło przyglądać się sprawie - Japończycy rozumieją zawód graczy i próbują jak najszybciej rozwiązać problem, tak aby obie strony były zadowolone. W chwili obecnej nie wiadomo jak rzekoma sytuacja zostanie rozwiązana.

Warto zajrzeć na:

Źródło: PushSquare.com

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix