Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.04.2020 09:45
Final Fantasy VII Remake sprzedaż
766V

Final Fantasy VII Remake debiutuje na szczycie list sprzedaży w Wielkiej Brytanii

Choć pandemia koronawirusa pozostawia swój ślad na sprzedaży fizycznych wersji gier wideo, to najnowsza odsłona Final Fantasy wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 

Final Fantasy VII Remake zadebiutowało w piątek i z całym przekonaniem można stwierdzić, że była to największa premiera 2020 roku, spośród wszystkich dotychczasowych. Gracze wreszcie, po wielu latach oczekiwań, doczekali się premiery odświeżenia kultowej odsłony. 

I, co nie może szokować, gra zadebiutowała na szczycie list sprzedażowych w Wielkiej Brytanii- a najpewniej podobnie było także w innych rejonach. Christopher Dring z portalu GamesIndustry podzielił się dobrą nowiną na Twitterze jeszcze wczoraj:

Final Fantasy VII Remake jest numerem 1 w UK. Sprzedała się prawie dokładnie połowa tego, co w przypadku pierwszego tygodnia po premierze z Final Fantasy XV.

Oczywiście wspomnieć należy, że mówimy wyłącznie o wydaniach fizycznych. Na wynik ten niewątpliwie wpływa pandemia koronawirusa, która skutecznie zatrzymuje wielu ludzi w domach. Biorąc pod uwagę taki stan rzeczy, połowa sumy sprzedanych kopii Final Fantasy XV jest wynikiem pozytywnym

Pełne zestawienie, które właśnie pojawiło się w Internecie, nie budzi żadnych zastrzeżeń. Wspomniany wcześniej tytuł zrzucił z tronu Call of Duty: Modern Warfare, a podium domyka debiutujące w marcu Animal Crossing: New Horizons:

  1. Final Fantasy VII Remake
  2. Call of Duty: Modern Warfare
  3. Animal Crossing: New Horizons
  4. FIFA 20
  5. Mario Kart 8: Deluxe
  6. Forza Horizon 4
  7. Resident Evil 3
  8. Star Wars Jedi: Fallen Order
  9. Grand Theft Auto
  10. The Last of Us: Remastered

Warto przeczytać również:

Źródło: https://gamingbolt.com/final-fantasy-7-remake-was-uks-top-selling-game-on-debut

Tagi: Final Fantasy VII Remake playstation 4 square enix Square Enix