Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.04.2020 11:00
Resident Evil 3 sprzedaż
852V

Resident Evil 3 z wysoką sprzedażą. Gra z ogromnym zainteresowaniem w pierwszych dniach od premiery

Capcom podzielił się ostatnimi wynikami sprzedażowymi. Najnowsza odsłona Resident Evil zanotowała bardzo dobry start i znalazła wielu nabywców. 

Resident Evil 3 (2020) to najnowsze odświeżenie od studia Capcom, które zadebiutowało zaledwie kilka dni temu. I choć zewsząd napływają narzekania, że gra jest zdecydowanie za krótka, to pod kątem jakości ani trochę nie odstaje od świetnie przyjętej, drugiej odsłony.

Ogromne zainteresowanie tytułem potwierdzają wyniki sprzedażowe, którymi podzielił się Capcom. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu firmy, przez pierwsze pięć dni od premiery rozeszło się aż 2 miliony kopii Resident Evil 3. Co ciekawe, prawie 50% tej sumy stanowiły wersje cyfrowe.

Przedstawiciele wydawcy twierdzą, że stoi za tym "strategia promowania cyfrowej dystrybucji", do czego zalicza się wydanie wersji demonstracyjnej gry i beta testów Resident Evil: Resistance. Nie można jednak zapominać, że duży wpływ na tę sytuację ma panująca pandemia, która sprawia, że wiele sklepów zostało zamkniętych.

Przy okazji przekazano także, że Resident Evil 2 (2019) dobił do 6.5 miliona sprzedanych kopii na całym świecie. Jest to całkiem spory wzrost od ostatniego raportu, w którym mówiono o wyniku wysokości 5.8 miliona.

Przyszłość serii zdaje się jawić równie dobrze:

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/04/resident-evil-3-remake-shipments-and-digital-sales-top-two-million-in-first-five-days-resident-evil-2-remake-tops-6-5-million

Tagi: Capcom Resident Evil 3 (2020)