Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2020 19:07
Resident Evil 8 Village
2729V

Resident Evil 8 ze szczegółowymi informacjami. Capcom zaskoczy i zaprosi do Europy

Capcom w przeciągu następnych miesięcy ma ujawnić „Resident Evil VIllage” – na taką produkcję przygotowuje nas jeden z informatorów. Poznajcie konkretne przecieki dotyczące Resident Evil 8.

Od kilku tygodni stale pojawiają się informacje o Resident Evil 8, ale teraz redakcja Biohazardcast otrzymała konkretne szczegóły od anonimowego informatora. Nie brzmi to specjalnie zachęcająco, ale szczegóły zgadzają się z konkretami, które poznał AestheticGamer1. To właśnie on jako pierwszy wspomniał między innymi o Resident Evil 3.

Resident Evil 8 jako Resident Evil Village?

Resident Evil 8 ma powstawać jako „Resident Evil Village”, co w pewien sposób może potwierdzać wcześniejszą plotkę dotyczącą „sprytnego tytułu”, ponieważ w materiałach promocyjnych „VIIIage” ma zostać przedstawione jako rzymska cyfra „VIII” i odnosić się do ósmej części serii.

Istotną rolę w całej historii odegra Chris Redfield, który jednak nie zostanie zaprezentowany jako typowy bohater. Twórcy zapewnią retrospekcje z życia Ethana, Mii oraz ich dziecka. Sam Ethan również będzie istotny dla fabuły, ponieważ według wcześniejszych plotek to właśnie on spotka Chrisa w Europie. Dziennikarze sugerują, że Ethan może pojawić się nawet jako boss – jest to jednak wyłącznie sugestia związana z wydarzeniami z Resident Evil VII.

Ostatnia runda testów Resident Evil 8 odbyła się w marcu, a zainteresowani mogli sprawdzać interfejs przypominający ten z Resident Evil 7 oraz Resident Evil 4. W samej grze pojawią się halucynacje, które mają sprawić, że gracze na każdym kroku będą się zastanawiać, czy to co widzą jest prawdą. Istotną rolę w całej przygodzie odegra także tajemnicza „Wiedźma”, która będzie powracającym przeciwnikiem – podobnie jak Nemesis.

Nie są to oczywiście w pełni potwierdzone informacje, jednak warto zwrócić uwagę, że część plotek powraca – informatorzy są przekonani, że Resident Evil 8 może pod względem atmosfery przypominać właśnie Resident Evil 4.

Według planów Capcomu, Resident Evil 8 zostanie wkrótce ujawnione, a zadebiutuje na początku 2021 roku, ale globalny kryzys może ostatecznie wpłynąć na plany korporacji.

Sprawdźcie kolejne informacje o serii:

Źródło: https://www.biohazardcast.com/new-rumors-arise-about-resident-evil-8/

Tagi: Capcom resident evil Resident Evil 8 Resident Evil Village