Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 12.04.2020 18:36
resident evil
4001V

Resident Evil 4 Remake to nowa odświeżona gra Capcomu - podaje wiarygodny serwis

Według informacji podanych przez portal VGC - Resident Evil 4 to kolejna odsłona z kultowej serii Capcomu, która doczeka się odświeżenia.

Lekko ponad tydzień zadebiutował wyczekiwany remake Resident Evil 3 (2020). Fani marki nie mają ani chwili na złapanie oddechu, ponieważ na horyzoncie pojawiają się informacje, które sugerują, że Capcom rozpoczął w tym tygodniu prace nad kolejnym odświeżeniem kultowej produkcji z serii.

Z informacji podanych przez gamingowy portal Video Games Chronicle (VGC) wynika, że kolejny remake dosięgnie Resident Evil 4 - gry wydanej w 2005 roku. Nie jest to zbyt duże zaskoczenie, zważywszy na to, że Capcom niedawno udostępnił ankietę, w której zapytał fanów marki, która następna produkcja z serii RE ma zostać odświeżona. Japończycy podobno dali wybór użytkownikom pomiędzy odsłoną Resident Evil Code: Veronica a Resident Evil 4 - Capcom wybrał tę drugą opcję.

Tworzeniem remake'a ma zająć się M-Two na czele z Tatsuya Minami, byłym prezes PlatinumGames - ów zespół pomagał Capcomowi przy wydanym ponad tydzień temu Resident Evil 3. Rzeczony zespół, jeśli wierzyć informacjom podanym przez VGC, przygotowuje się do prac już od 2018 roku, ale dopiero teraz ruszyły one pełną parą - M-Two najprawdopodobniej czekało, aż Capcom skończy prace nad RE3 - Japończycy mają sobie wspólnie pomagać, a praca przy trzech Residentach na raz nie weszła w grę.

Warto wspomnieć, że dyrektor kreatywny oryginalnego Resident Evil 4, Shinji Mikami, otrzymał propozycję, aby sam poprowadzić projekt, ale według informacji - odmówił. Doradza on jednak w kwestii kierunku odświeżenia gry, więc jest duże prawdopodobieństwo, że gra utrzyma ducha oryginału. Remake Resident Evil 4 jest wstępnie zapowiedziany na 2022 rok. W chwili obecnej nie podano więcej informacji.

Musimy pamiętać, że Capcom pracuje także nad Resident Evil 8, który ma zadebiutować w przyszłym roku. Więcej o nim przeczytacie w specjalnej sekcji poniżej.

Warto zajrzeć na:

Źródło: gamerant.com

Tagi: capcom Resident Evil 4