Iza Łęcka Iza Łęcka 08.04.2020 07:31
Resident Evil 8 Village
4670V

Resident Evil 8 z wilkami, wiedźmą i gorylem. Ambasadorzy przedstawiają szczegóły dema

Program Resident Evil Ambassador prężnie działa, a pierwsi fani uniwersum otrzymali już dostęp do Resident Evil 8 zwanego „VIIIage”. Gracze potwierdzają informacje z wcześniejszych plotek i nie szczędzą kolejnych szczegółów dotyczących nowej odsłony gry.

Już wczoraj mogliśmy zapoznać się z przeciekami dotyczącymi Resident Evil 8, tymczasem redakcja Relyonhorror podjęła się zebrania wszelkich informacji od kilku sympatyków, którzy mieli okazję zagrać w demo. Capcom wciąż testuje nowe produkcje z serii wykorzystując program Resident Evil Ambassador i choć uczestnicy podpisują szczegółowe NDA, nowe szczegóły ujrzały już światło dziennie. Dzięki ambasadorom przed prezentacją poznaliśmy nowinki dotyczące Resident Evil 7 oraz Resident Evil 2.

Resident Evil 8 z „szokującym” początkiem

Uczestnicy programu potwierdzają, że Resident Evil 8 powstaje pod tytułem roboczym „VILLAGE: Resident Evil”, a Capcom w materiałach reklamowych może prezentować grę z wykorzystaniem rzymskiego „VIII” w nazwie. Te informacje pojawiły się już wczoraj, więc możemy śmiało wywnioskować, że wspomniane wcześniej szczegóły także zostały przedstawione przez jednego z testerów.

Na jaw wyszły jednak dodatkowe rewelacje: Resident Evil 8 posiada „szokujące” otwarcie, które będzie trudne dla wieloletnich entuzjastów gry i jest związane z Chrisem Redfieldem. Capcom wciąż testuje różne wersje postaci i w niektórych opcjach dema była ona prezentowana jako starsza wersja Chrisa z RE7, ale pojawiły się także całkowicie przebudowane modele. W niektórych demonstracjach Mia Winters była w ciąży, w kolejnych posiadała już dziecko.

Ethan został głównym bohaterem, ale teraz jest określony jako „zahartowany”. Za sprawą swoich ruchów i możliwości przypomina on bardziej Asha Williamsa z serii Evil Dead. Testom poddane są wciąż różne wersje ekwipunku, a wydarzenia zostały przedstawione z perspektywy pierwszej osoby.

Wydarzenia z dema zostały umiejscowione w zaśnieżonej wiosce, gdzie Ethan chodzi od domu do domu i próbuje nawiązać kontakt z mieszkańcami. Niezależne postacie nie są zainteresowane kontaktem, ale co ważne – gdy rozmawiają, to wykorzystują język angielski.

Ambasadorzy potwierdzają także „wilcze bestie”, które atakują wielkimi szponami. W grze napotkamy na szereg sekwencji ucieczki, w których bohater nie ma dostępu do broni i zdając się na swój spryt niepostrzeżenie przemyka obok przeciwników. W pewnym momencie testerzy dotarli do strzelby oraz mogli zabarykadować drzwi, by spowolnić oponentów.

Resident Evil 8 z wilkami, wiedźmą i gorylem

Choć strzelba jest skuteczniejsza od zwykłego przeciwnika to jednak „zwierzęce kreatury” są wytrzymałe. W grze pojawia się motyw „dzwonka” – jego sygnał sprawia, że przeciwnicy znikają. Brzmi znajomo? Tak, Resident Evil 8 w jest połączony i inspirowany motywami z Resident Evil 4 oraz Resident Evil 3.5. Deweloperzy w wielu aspektach wykorzystują halucynacje, które sprawiają, że trudno komukolwiek zaufać.

Przywódcą bestii jest wiedźma określona jako „kobieta stalker”, która będzie pojawiać się w różnych momentach fabuły. Zaatakowanie jej powoduje, że kreatura przekształca się w robaki – nie można jej zabić, a jej niezwykle charakterystyczny śmiech informuje gracza o kolejnym spotkaniu. Mimo to w demie pojawił się także „gorylopodobny” stwór z „łańcuchami i kijem”.

W trakcie rozgrywki gracz spotyka także normalnych wieśniaków, którzy pomagają bohaterowi i rozmawiają z nim o kryjówce – fragment kończy się emocjonująco: jeden z mieszkańców ma halucynacje i zaczyna atakować inne osoby znajdujące się w pomieszczeniu. Fragment gry kończy się, gdy protagonista odnajduje kryjówkę dzięki pomocy jednej z wieśniaczek.

Premiera Resident Evil 8 ma odbyć się w styczniu 2021 roku, ale sytuacja może ulec zmianie przez globalną pandemię.

Sprawdźcie kolejne informacje o serii:

Źródło: https://www.relyonhorror.com/latest-news/sources-resident-evil-8-village-test-demo-details-leak

Tagi: Resident Evil 8 Resident Evil Ambassador Resident Evil Village