Bloober Team wkracza do „ligi światowej”. Czy Krakowianie tworzą nową odsłonę Silent Hill?

Plotka
1869V
Bloober Team wkracza do „ligi światowej”. Czy Krakowianie tworzą nową odsłonę Silent Hill?
Iza Łęcka | 07.04.2020, 11:24

Bloober Team zajmuje się największą produkcją w swojej historii. Trwają prace nad nowym tytułem, który został zlecony przez jednego ze „światowych liderów branży”. Całkowita wartość zleconych prac przekracza wartość kapitałową spółki.

Bloober Team od lat specjalizuje się w tworzeniu klimatycznych horrorów, potwierdzając już niejednokrotnie chęć rozwijania kolejnych gier w tym gatunku. Obecnie otrzymaliśmy istotną wiadomość – Krakowianie poinformowali o nawiązaniu umowy z „globalnym wydawcą i jednym ze światowych liderów branży”, na mocy której polskie studio ma stworzyć grę bazującej na IP od zleceniodawcy.

Ogłoszenie wydaje się o tyle ważne i warte uwagi, ponieważ Bloober Team określiło jeden ze szczegółów: „całkowita wartość zleconych prac przekracza wysokość kapitałów własnych spółki”. Na koniec ubiegłego roku kapitały własne studia zbliżały się do kwoty 29 mln zł.

Tak sytuację komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team:

„Podpisana umowa oznacza awans do pierwszej ligi światowych producentów gier. Wszystkie nasze kolejne projekty ze względu na ich wielkość można określać jako indie AAA lub AAA patrząc przez pryzmat naszej specjalizacji. Ze względu na warunki umowy, a także plany marketingowe, szczegóły dotyczące nowego projektu będziemy mogli ujawnić dopiero w przyszłym roku”

Bloober Team z dużym IP... Czy może to być Silent Hill?

Oficjalny komentarz Bloober Team jest bardzo lakoniczny, zapewne wszelkie informacje są zamknięte w ramach szczegółowych umów, jednak o interesującą sugestię pokusił się Marcin Kosman. A jeśli Bloober Team tworzy Silent Hill?

To przypuszczenie nie jest bezpodstawne. Wcześniej Konami zaprosiło do współpracy czeski zespół, systematycznie także słyszymy o chęci rozwijania uniwersum. Seria ma otrzymać nowy film, więc może i do tego grona dołączy także produkcja spod rąk Polaków?

Bloober Team już za sprawą Blair Witch, Layers of Fear oraz Observer dołączył do grona zespołów, które specjalizują się w horrorach. Kontrakt ze znanym wydawcą stanowi dla zespołu ogromną okazję do rozwijania jeszcze większych projektów.

Przeczytajcie także:

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/akcje-bloober-team-drozeja-po-informacji-o-duzej-umowie-na-gry-aaa,akcje,261261

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper