Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.04.2020 14:55
ghost of tsushima
2757V

Ghost of Tsushima. Wysyp informacji o fabule gry dzięki PlayStation Magazine

PlayStation Magazine opowiedział w swoim najnowszym numerze o fabule w grze Ghost of Tsushima.

Sony ma zamiar z przytupem zamknąć obecną generację, czego potwierdzeniem jest Final Fantasy VII Remake, Nioh 2, The Last of Us czy także Ghost of Tsushima, który dla wielu jest najciekawszym tytułem bieżącego roku. Oficjalny magazyn PlayStation podgrzał atmosferę wokół najnowszej pozycji studia Sucker Punch najnowszym numerem czasopisma, w którym opowiedział o fabule zapowiedzianej produkcji na czerwiec.

Większość wpisu to już potwierdzone informacje, ale między nimi możemy przeczytać o kilku nowych, nieznanych do tej pory szczegółach, które jeszcze bardziej zachęcają do składania zamówień przedpremierowych.

Akcja Ghost of Tsushima rozegra się pomiędzy 1274 a 1281 rokiem, kiedy to miejsce miała inwazja mongolskich wojowników na Japonię. Gracze przejmą kontrolę nad Jinem Sakai, honorowym samurajem szkolonym przez jego wuja Shimurę, który jest władcą wyspy Tsushima. W późniejszym etapie zabawy Jin staje się niebezpiecznym wojownikiem, który jest czczony przez mieszkańców i nazywany jako japoński Robin Hood. Staje się on wrogiem publicznym numer jeden dla Mongołów, którzy są strasznie zaniepokojeni obecnością bohatera, którym przyjdzie nam sterować.

Zagrożenie ze strony Jina wykryje Khotun Khan (odpowiednik Kublai Khana - mongolskiego wodza, który doprowadził do inwazji Mongołów w całej Azji). Antagonista obiecał sobie, że zmiażdży Jina i wszystko, co główny bohater gry reprezentuje.

Podczas rozgrywki będziemy świadkami wielu najazdów mongołów - jak już mogliśmy zauważyć na materiałach promocyjnych dotyczących owej produkcji - w grze ma nie zabraknąć brutalności, więc wychodzi na to, że już 26 czerwca przelejemy hektolitry krwi. Sony oznajmiło, że Ghost of Tsushima nie jest zagrożone opóźnieniem premiery ze względu na koronawirusa.

Warto zajrzeć na:

Źródło: psu.com

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch