Iza Łęcka Iza Łęcka 27.03.2020 08:40
PlayStation Logo Sony
1235V

Sony reaguje na koronawirusa. Korporacja „monitoruje ryzyko opóźnień w harmonogramach produkcji gier”

Sony wydało duże oświadczenie związane z pandemią koronawirusa, który wpływa na działanie największych organizacji na całym świecie. Japoński producent podkreśla trudną sytuację i wspomina o różnych segmentach – w tym grach – na które COVID-19 może mieć bezpośredni wpływ.

W obecnej trudnej sytuacji dla całego świata również Sony zabrało głos. Japońska korporacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym składa kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom tych, którzy zmarli w wyniku koronawirusa oraz wszystkim zarażonym. Aktualnie zadaniem priorytetowym dla producenta jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom i ich rodzinom, a także swoim klientom i innym zainteresowanym stronom, uwzględniając w tym zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Firma przedstawia wpływ COVID-19 na różne segmenty japońskiego producenta – na liście nie zabrakło także działu gier i usług sieciowych. Sony szacuje, że pandemia nie będzie miała istotnego wpływu w bieżącym roku obrotowym na działalność tego działu.

Podkreślono, że jak na razie nie możemy mówić o jakichkolwiek problemach, jednak szerząca się pandemia wymaga stałego monitorowania sytuacji w zespołach first-party oraz w studiach partnerskich:

„Chociaż do tej pory nie pojawiły się żadne problemy, Sony uważnie monitoruje ryzyko opóźnień w harmonogramach produkcji oprogramowania do gier zarówno w swoich studiach pierwszego kontaktu, jak i w studiach partnerskich, głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych.”

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że najbliższe miesiące są kluczowe dla graczy korzystających z PlayStation 4. Sony przygotowuje się na dwie duże premiery – The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima, jednak na szczęście aktualnie deweloperzy kontynuują prace, które powinny się zakończyć w wyznaczonych terminach.

Sprawdźcie kolejne wiadomości powiązane z Sony:

Źródło: https://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/202003/20-023E/

Tagi: covid-19 koronawirus pandemia playstation playstation 4 ps4 sony