Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.04.2020 09:12
koronawirus gry
1463V

Gry namawiają do zostania w domu. Komunikaty w DiRT Rally 2.0, Sniper Elite 4 i innych

Już 2 tygodnie temu w Minecraft pojawiły się nowe plansze w menu głównym, z tekstami namawiającymi do pozostania w domu i noszenia maseczek. Teraz podobne komunikaty wyświetlają się również np. w Dirt Rally 2.0.

Wszystko oczywiście w związku z epidemią koronawirusa i obowiązującymi w większości krajów obostrzeniami. Autorzy takich gier jak Candy Crush Saga, DiRT Rally 2.0 i Sniper Elite 4 postanowili przypomnieć nam i tym trudnym czasie, przypominając, że warto obecnie pozostawać jak najdłużej w domach.

W wyjątkowo stylowy sposób odbywa się rzeczona akcja w DiRT Rally 2.0. Komunikat: "Zostań w domu. Ratuj życia" ("Stay home. Save Lives"). możemy ujrzeć na bannerach reklamowych porozstawianych na odcinkach specjalnych.

Komunikaty "Grajcie Oddzielnie Razem", namawiające do nawiązywania interakcji przez sieciowe tryby multiplayer" znajdziemy w grach King, takich jak Candy Crush. Z kolei w Sniper Elite 4 oraz w Strange Brigade, czyli w grach studia Rebellion, pojawiły się prośby o pozostanie w domach na ekranie startowym.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.bbc.com/news/technology-52172578

Tagi: