Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2020 20:50
Cyberpunk 2077 x Blade Runner grafika
4396V

Cyberpunk 2077 otrzyma pełnoprawną wersję na PS5 i Xbox Series X. Klienci Microsoftu mogą zgarnąć grę za darmo

Cyberpunk 2077 jeszcze w tym roku trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, ale CD Projekt RED potwierdził także wydanie na PS5 i Xboksa Series X. Twórcy zamierzają nie tylko skorzystać ze Wstecznej Kompatybilności, ale zadbają o pełnoprawne, next-genowe wydanie.

Cyberpunk 2077 według oficjalnych informacji trafi we wrześniu na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, ale możecie mieć także pewność, że CD Projekt RED przeniesie historię na nową generację. Firma już wcześniej wspominała o next-genowym wydaniu, ale teraz sytuację przybliżył Michał Nowakowski.

Cyberpunk 2077 na PS5 i Xboksa Series X

PS5 i Xbox Series X zadebiutuje pod koniec 2020 roku, ale przynajmniej aktualnie z Cyberpunkiem 2077 od dnia premiery nowej generacji na nowym sprzęcie zapoznają się wyłącznie sympatycy Microsoftu. Jest to spowodowane prostą zasadą – gigant z Redmond potwierdził pełną Wsteczną Kompatybilność i gra CD Projektu RED będzie dostępna w ramach tej usługi. Sytuacja może zmienić się jeszcze w przypadku PS5, ale nadal czekamy na konkrety od Sony.

„Jeśli chodzi o konsolę Microsoftu, jak już mówiłem, oficjalnie potwierdziliśmy zarówno aktualizację, jak i dostępność cross-genową, co oznacza, że będziecie mogli grać w produkcję od razu na konsolach nowej generacji"

CD Projekt RED potwierdza także przygotowanie zupełnie nowej wersji, która zostanie stworzona z myślą o PS5 i Xboksie Series X – w tym wypadku możemy liczyć na wykorzystanie potencjału nowych konsol:

„Jeśli chodzi o właściwą, w pełni rozwiniętą wersję dla następnej generacji, to pojawi się ona później, nie ogłosiliśmy kiedy i nie posiadam w tym temacie nowego komentarza.”

Trzeba jednocześnie dodać, że CD Projekt RED jest pierwszym zespołem third-party, który zamierza wspierać funkcję Smart Delivery i posiadacze Cyberpunka 2077 w wersji na Xboksa One, otrzymają za darmo aktualizację do nowej wersji dla Xboksa Series X.

Jak sytuacja wygląda z PlayStation? Wszystko zależy od Sony:

„Nie ma żadnego oficjalnego komunikatu z PlayStation, więc nie możemy niczego potwierdzić ani zaprzeczyć”

Michał Nowakowski zaznaczył, że to Sony musi na początku zająć się stosownym ogłoszeniem, a dopiero później CD Projekt RED będzie mógł się do tego odnieść.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z CD Projekt RED:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/cd-projekt-says-the-full-blown-next-gen-cyberpunk-2077-wont-be-a-launch-game/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 ps5 xbox series x