Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2020 16:53
V z Cyberpunka 2077
1207V

Cyberpunk 2077 oceniony na większości rynków. CD Projekt RED zbliża się do premiery

Cyberpunk 2077 zmierza w dobrym kierunku i CD Projekt RED przedstawił kolejną pozytywną wiadomość. Produkcja Polaków otrzymała rating na najważniejszych rynkach, więc tytuł nie powinien spotkać się ze ścianą i zablokowaniem premiery przez brak określonej oceny wiekowej.

W połowie marca Adam Badowski zapowiedział ważną wiadomość dotyczącą Cyberpunka 2077 – produkcja została wysłana do wszystkich najważniejszych organizacji zajmujących się klasyfikacją i oceną gier. Firmy muszą dbać o ten detal, by produkcje mogły zadebiutować na poszczególnych rynkach.

Teraz szef studia CD Projekt RED podzielił się kolejną informacją – Cyberpunk 2077 otrzymał już ocenę na prawie całym świecie. Nie znamy dokładnego ratingu gry, ale ten zostanie udostępniony w niedalekiej przyszłości:

Słowa Adama Badowskiego nie pojawiają się bez przyczyny. Rząd Japonii zmusił CERO (Computer Entertainment Rating Organization), które określa rating dla gier wydanych w Kraju Kwitnącej Wiśni, do przerwania pracy. Organizacja może wznowić działanie najwcześniej na początku maja i ta sytuacja może wpłynąć na opóźnienia premier wielu gier, które debiutują w drugiej połowie roku.

CD Projekt RED potwierdził także, że gra została oceniona w Japonii:

Sprawdźcie kolejne informacje związane z CD Projekt RED:

Źródło: Adam Badowski

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077