Roger Żochowski Roger Żochowski 02.04.2020 11:22
Prezes Platige Image komentuje zerwanie umowy przez Electronic Arts
1753V

Prezes Platige Image komentuje zerwanie umowy przez Electronic Arts

Wczoraj Wojtek informował na naszym serwisie o tym, że Electronic Arts zerwało umowę z Platige Image, polskim studiem tworzącym trailery do gier, animacje i efekty specjalne. Poprosiliśmy Platige Image o komentarz, aby rozjaśnić nieco tę sytuację. 

Umowa między Platige Image i Electronic Arts została zawarta w lutym tego roku i opiewała na 3,36 mln zł. Choć cały kontrakt nie dojdzie do skutku, to Polacy mogą liczyć na 60% pierwotnej wartości umowy. EA nie podało przyczyn swojej decyzji, ale jak mogliśmy się spodziewać powodem zaistniałej sytuacji jest panująca na świecie pandemia koronawirusa. Sprawę skomentował Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

„Projekt w dużej mierze opierał się na wykorzystaniu animacji mokapowej związanej z koniecznością przeprowadzenia zdjęć na planie w Los Angeles. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną przeprowadzenie zdjęć nie było możliwe a to nie pozwoliło na dalszą pracę animacyjną i zadecydowało o zatrzymaniu projektu.” 

Jednocześnie Platige Image potwierdziło, że wszystkie pozostałe projekty są dalej realizowane. Warto wspomnieć, że studio Platige stworzyło też animacje do Apex Legends. W zeszłym roku zadebiutowało Apex Legends Opowieści z Odludzia – „Dziecię otchłani”, jutro premierę ma mieć kolejna część animacji autorstwa Polaków. Kolejna część, o ile w ogóle powstanie, nie będzie tworzona przez ekipę z Platige Image. Zerwany kontrakt obejmował między innymi właśnie tę serię animacji. 

Poniżej pierwszy ze wspomnianych filmów, w którym Wraith ma rachunki do wyrównania z pewnym tajemniczym naukowcem, ukrywającym się w podziemnej placówce więziennej IMC.

Sprawdź także:

Tagi: apex legends Electronic Arts platige image Respawn Entertainment