Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2020 19:03
Electronic Arts Logo
1342V

Electronic Arts rozwiązało umowę z Platige Image. Twórcy pracowali nad zwiastunami

Electronic Arts może szykować się do ujawnienia nowych produkcji, które przynajmniej w części zostaną zaprezentowane przez materiały stworzone w Polsce. Platige Image od lutego pracowało nad zwiastunami, ale wydawca zdecydował się rozwiązać umowę.

W lutym 2020 roku Platige Image i Electronic Arts podpisało umowę, na mocy której polska firma miała przygotować „utwory audiowizualne”. Wszystkie projekty miały zostać zrealizowane do sierpnia i autorzy zwiastunów otrzymaliby za swoją pracę około 3,36 mln zł.

Umowa zawierała jasny zapis, według którego obie strony mogą w każdej chwili rozwiązać umowę bez podania przyczyn i tak właśnie się stało – we wtorek Platige Image otrzymało wiadomość, według której Electronic Arts postanowiło zakończyć projekt przed realizacją wszystkich celów.

Platige Image najwidoczniej wykonało już ponad połowę pracy, ponieważ firma może liczyć na wynagrodzenie wynoszące około 60% pierwotnej wartości umowy. Należy zwrócić uwagę, że pierwsza umowa pomiędzy Platige Image a Electronic Arts została podpisana wiosną ubiegłego roku i wartość zlecenia wyniosła 4,4 mln zł.

Bardzo możliwe (choć nikt tego oficjalnie nie podkreśla), że umowa została rozwiązana z powodu panującej pandemii. Platige Image może bez problemu realizować wszystkie pozostałe kontrakty.

Sprawdźcie kolejne informacje o Platige Image:

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/platige-image-electronic-arts-po-2-miesiacach-rozwiazalo-umowe-pozostale-kontrakty-bez-zmian

Tagi: Electronic Arts platige image umowa