Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2020 18:17
doom eternal slayer
864V

DOOM Eternal z dużymi opóźnieniami na Stadii. Gra nie zapewnia oczekiwanego doświadczenia

Google promowało Stadię za pomocą DOOM Eternal, ale produkcja id Software nie spełnia wysokich oczekiwań. Najnowsze testy potwierdzają duże opóźnienia, które uniemożliwiają satysfakcjonującą rozgrywkę.

Google nie ma specjalnego szczęścia do Stadii. Firma ujawniła usługę w ubiegłym roku i podczas prezentacji dziennikarze mogli zapoznać się z fragmentem DOOM Eternal, ale już na pierwszym pokazie redakcje z całego świata informowały o ogromnych opóźnieniach. Google tłumaczyło sytuację problemami z przeciążoną Siecią, ale nawet w idealnych warunkach gra nie oferuje oczekiwanego doświadczenia.

Digital Foundry sprawdziło Doom Eternal na bardzo mocnym łączu (300mbps) i choć tytuł działa bez jakiegokolwiek pobierania i oprawa prezentuje bardzo wysoki poziom, to jednak opóźnienia są zdecydowanie za duże.

Dziennikarze odnotowali od 19 do 24 klatek opóźnienia względem gry na Xboksie One X przy średnim czasie reakcji wynoszącym 91 ms – jest to zauważalny i męczący lag, który wpływa na rozgrywkę. Brytyjczycy mówią wprost – trudno tak naprawdę zachęcić do takiej zabawy, ponieważ konsolowe doświadczenie jest znacznie przyjemniejsze.

Co warte podkreślenia – Digital Foundry skorzystało z połączenia, które jest nie łatwo dostępne dla każdego Kowalskiego, więc możecie mieć pewność, że opóźnienie będzie znacznie większe w domowych warunkach.

Sprawdźcie kolejne informacje powiązane z DOOM Eternal:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-doom-eternal-stadia-looks-the-part-but-lag-is-too-high

Tagi: Bethesda Doom Eternal id software