Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2020 18:39
DOOM ETERNAL SLAYER
936V

DOOM Eternal dużym sukcesem. Gra podwoiła wynik poprzedniej odsłony

Bethesda potwierdziła duży sukces DOOM Eternal. Gracze chętnie zapoznali się z nową strzelanką i dzięki temu produkcja bez najmniejszego problemu poprawiła wynik swojego poprzednika. To duży sukces id Software.

Doom Eternal z przytupem rozpoczął podbijanie rynku. Gra w premierowy weekend osiągnęła dwukrotnie większy przychód ze sprzedaży względem DOOM-a z 2016 roku. Wydawca nie potwierdza liczby sprzedanych egzemplarzy, jednak możemy mieć pewność, że Bethesda i id Software mogą świętować.

Najnowsza przygoda Slayera była najlepiej sprzedającą się grą na Steam w ubiegłym tygodniu – w szczytowym momencie na platformie Valve ponad 100 tysięcy graczy sprawdzało nową opowieść przeładowaną demonami.

„Chcemy podziękować naszym milionom fanów za ich entuzjastyczne wsparcie dla tego niesamowitego tytułu. Pomimo zamknięcia tysięcy sklepów, jesteśmy zadowolni, że tak wielu fanów mogło cieszyć się Doom Eternal”

Powyższe słowa wypowiedział Ron Seger (Starszy Wiceprezes globalnej sprzedaży w Bethesdzie), który zaznaczył ważny szczegół – DOOM Eternal osiągnął sukces pomimo problemów wywołanych pandemią i zamkniętymi sklepami. Z drugiej strony kwarantanna oczywiście zachęca do spędzania czasu przy grach, więc pewnie niektórzy zdecydowali się sięgnąć po pozycję id Software z powodu zaistniałej sytuacji.

Sprawdźcie kolejne informacje powiązane z DOOM Eternal:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/doom-eternal-breaks-franchise-record-for-opening-weekend-sales/

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software wynik wynik sprzedaży