Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2020 15:20
PS5 Sony
5929V

Premiera PS5 w 2020 roku? Sony tłumaczy sytuację i uspokaja graczy

Sony wciąż nie ujawniło wielu ważnych informacji o PS5, ale japoński producent najwidoczniej nie obawia się pandemii i chce zapewnić PlayStation 5 pod koniec roku. Firma przedstawiła aktualną sytuację i wiadomość powinna uspokoić fanów.

Już wcześniej wspominaliśmy na portalu o ważnej wiadomości dotyczącej gier przygotowywanych przez wewnętrzne studia Sony – firma „monitoruje ryzyko opóźnień w harmonogramach produkcji gier” i przynajmniej aktualnie nie ma obawy o opóźnienie oczekiwanych tytułów zmierzających na PS4.

Premiera PS5 w 2020 roku

Sony postanowiło uspokoić także graczy wyczekujących na premierę PS5. Według oficjalnych informacji – urządzenie ma trafić na rynek pod koniec 2020 roku. W najnowszym komunikacie japoński producent podkreślił, że już teraz cztery fabryki z Chin wracają do normalnej pracy, jednak korporacja wciąż mierzy się z problemem dostarczenia komponentów. Dodatkowo zakłady produkcyjne z Malezji oraz Wielkiej Brytanii będą zamknięte przynajmniej do połowy kwietnia.

Sony podkreśla, że nie może wysyłać swoich inżynierów do centrów produkcyjnych znajdujących się w Chinach i krajach Azji Południowo-wschodniej w celu pomocy przy „wprowadzaniu nowych produktów na rynek” lub „udzielaniu instrukcji dotyczących produkcji”.

Mimo to rzecznik Sony zaznaczył, że nie widzi żadnego znaczącego wpływu na planowane pod koniec tego roku wprowadzenie na rynek konsoli nowej generacji PlayStation 5”.

Gracze mogą tym samym odkładać pieniądze i wyczekiwać na kolejne prezentacje. W kolejnych miesiącach powinniśmy otrzymać szczegóły dotyczące urządzenia, które pozwolą nam ze spokojem wyczekiwać na premierę PS5.

Sprawdźcie najnowsze informacje o nowej generacji:

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-27/sony-says-virus-may-wipe-out-forecast-upgrade-delay-earnings

Tagi: playstation 5 ps5 sony