Iza Łęcka Iza Łęcka 26.03.2020 11:13
PS5 konsola
2872V

PS5 i Xbox Series X mogą zostać opóźnione na „mniejszych rynkach”? Specjaliści wspominają o premierze i cenach

PS5 i Xbox Series X planowo zadebiutują na rynku pod koniec 2020 roku, ale szalejąca pandemia koronawirusa może wpłynąć na wyczekiwane premiery. Zdaniem specjalistów z firmy badawczej Omdia – producenci zapewnią tegoroczny debiut, ale Sony oraz Microsoft mogą zostać zmuszone do opóźnienia premiery w mniejszych regionach gospodarczych.

Sony oraz Microsoft zaplanowały premiery next-genów na 2020 rok, ale pogłębiająca się pandemia koronawirusa może znacząco wpłynąć na debiut PS5 oraz Xboksa Series X. Urządzenia powinny bez problemu trafić na rynek, jednak producenci mogą zostać zmuszeni do wybierania atrakcyjniejszych rynków.

PS5 i Xbox Series X z premierą w wybranych regionach?

W temacie premiery PS5 i Xboksa Series X wypowiedział się specjalista z firmy badawczej Omdia, który uważa, że Sony i Microsoft będą gotowe na 2020 rok z nową generacją. Steven Bailey, starszy analityk, podkreślił, że premiera konsol kosztuje miliardy i jest planowana od lat, dlatego też producenci nie ominą debiutu pod koniec roku.

„Wybrali 2020 rok zamiast 2021 z jednego powodu: ponieważ wiedzą, że muszą rozpocząć nowy cykl konsol."

Analityk podkreśla, że choć giganci branży starają się uniknąć opóźnień i zapewnić urządzenia na okres świąteczny, wszelkie braki w produkcji mogą zostać zniwelowane w przedstawieniu urządzeń na wybranych rynkach:

„[Obie korporacje] będą chciały wrzucić na rynek urządzenia w najważniejszych regionach, pomimo ograniczeń w podaży. Może to oznaczać opóźnienie na 2021 rok dla mniejszych rynków.”

Cena PS5 i Xbox Series X z „bariera psychologiczną”

Steven Bailey nie omieszkał również wspomnieć o niezwykle ważnej kwestii - cenach PS5 i Xbox Series X. Jego zdaniem, obie konsole nie będą kosztowały więcej niż 500 dolarów – wspomniana kwota stanowi „barierę psychologiczną”, na przekroczenie której nie zdecydują się producenci:

„Ceny obu maszyn będą oscylować w okolicy 400-500$, a 500$ to tak duża bariera psychologiczna, że wydaje mi się, iż zobaczymy, jak producenci będą decydować się na dodatkowe koszty, by tylko nie zaryzykować i jej nie przekroczyć.”

Dla Sony i Microsoftu w związku z premierą next-genów najważniejsze jest zyskanie klientów, którzy będą generować zyski dla korporacji poprzez kupowanie dodatkowego sprzętu czy też decydowanie się na sieciowe usługi. Dlatego też ponoszenie dodatkowych kosztów czy początkowe straty może więc być wpisane w start również nadchodzącej generacji.

Przedstawiciel Omdia uważa również, że w niedalekiej przyszłości usłyszymy o tańszych wersjach PS5 i Xbox Series X, ale dodatkowe modele nie będą dostępne od premiery.

Sprawdźcie najnowsze informacje o nowej generacji:

Źródło: https://www.trueachievements.com/n41189/xbox-series-x-ps5-delayed-coronavirus

Tagi: cena Microsoft premiera ps5 sony xbox series x