Iza Łęcka Iza Łęcka 25.03.2020 07:00
PS5 Sony
3579V

PS5 ma być „najlepiej sprzedającą się konsolą”. Specjaliści oczekują premiery z ograniczoną liczbą sztuk

PS5 i Xbox Series X trafią na rynek pod koniec 2020 roku, ale wydaje się bardzo prawdopodobne, że gracze będą walczyć o pudełka z nowymi konsolami. Specjaliści oczekują, że to PlayStation 5 będzie cieszyć się większym zainteresowaniem.

Pod koniec 2020 roku planowana jest premiera PS5 i Xbox Series X. Debiut obu urządzeń może być zagrożony przez pandemię spowodowaną koronawirusem, jednakże nowy raport DFC Intelligence rzuca nieco więcej światła na oczekiwania względem premier next-genów. Wcześniej specjaliści wspominali o możliwym opóźnieniu jednego z systemów, obecnie mając nowe dane, przedstawili kolejne analizy.

PS5 „najlepiej sprzedającą się konsolą”?

W momencie startu next-genów będziemy świadkami interesującej sytuacji  – Microsoft ma wrócić do gry, jednak mimo to specjaliści DFC uważają, że „PlayStation 5 będzie najlepiej sprzedającą się konsolą”. Obie korporacje doświadczą komfortowej sytuacji, ponieważ wiedzą, że popyt przewyższy podaż:

„Zarówno Sony jak i Microsoft wiedzą, że początkowy popyt na ich systemy przewyższy podaż. DFC przewiduje obecnie, że z powodu koronawirusa zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X będą dostarczone w bardzo ograniczonej liczbie sztuk w 2020 roku. Istnieje możliwość, że mogą one zostać opóźnione do 2021 roku.”

DFC zaznacza, że ważnym elementem w walce o rynek będzie premiera, która określi „długoterminową reputację sprzętu”. Xbox One zaliczył dobry start, ale to PlayStation 4 było postrzegany jako lepszy produkt i posiadało silną „podstawową bazę” odbiorców. Dotychczas byliśmy świadkami tzw. „Starcia na Specyfikację”, dzięki któremu gracze poznali specyfikację obu urządzeń i to Microsoft wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

„Masowa obecność i postrzeganie Sony na rynku jest znacznie mniejsza niż w czasach świetności PlayStation 2. Jednakże, mają oni kluczową przewagę w grach, rozpoznawalności wśród konsumentów i globalnej dystrybucji. W ciągu najbliższych kilku lat, przewaga ta będzie prawdopodobnie nie do pokonania dla Microsoftu i Xbox Series X.”

DFC wspomina o swoim artykule z czasów PlayStation 3 – wtedy specjaliści napisali „Could Sony Go from 1st to Worst?”, w którym przedstawione zostało kontrowersyjne stanowisko po sukcesie PlayStation 2, ale analiza została potwierdzona. Tym razem DFC nie przewiduje „First to Worst Part 2”, ale zauważa, że Microsoft ma dużą szansę zamieszać na rynku – wszystko jednak zależy od siły oferty nowo nabyty zespołów z Xbox Game Studio.

Sprawdźcie najnowsze informacje o nowej generacji:

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-x-will-chip-into-ps4s-market-share-but-ps5-will-still-be-the-best-selling-system-dfc/

Tagi: dfc intelligence Microsoft playstation 5 ps5 sony xbox xbox series x