Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2020 01:31
PS5 Sony
12193V

PS5 niczym Netflix. Szczegóły systemu PlayStation 5 ujawnione przez Jasona Schreiera

Sony wciąż nie zaprezentowało PS5 oraz systemu next-genowej konsoli, ale nowe informacje dotyczące możliwości urządzenia zdradził Jason Schreier z Kotaku. Japoński producent chce zbliżyć PS5 do platformy Netflix i zapewnić graczom błyskawiczną rozgrywkę.

Sony w najbliższych miesiącach jeszcze kilkukrotnie zaprezentuje PS5 przed wielką premierą, a jednym z ważnych zagadnień, które zostaną podjęte przez przedstawicieli japońskiej korporacji jest system PlayStation 5. Zdaniem najnowszych informacji – firma stawia na szybkość.

PS5 niczym Netflix?

Już kilkukrotnie pojawiły się przecieki dotyczące systemu PS5, który ma zapewnić błyskawiczną rozgrywkę, ale tym razem temat możliwości PlayStation 5 podjął Jason Schreier. Dziennikarz Kotaku wspomniał o bardzo interesującym założeniu – zdaniem Sony „granie w gry na PS5 powinno być tak proste jak oglądanie Netflixa”.

System PS5 ma zapewnić szybkie włączenie tytułów, a możliwość wyłączenia produkcji w każdym momencie ma sprawić, że będziemy chętniej decydować się na krótsze sesje:

„[Sony] Chce, by gracze czuli, że mogą od razu załadować grę i będą dokładnie wiedzieć, ile czasu zajmie im dana czynność. Chce, by ludzie czuli się bardziej skłonni do gry w krótkich seriach, a nie tylko włączali konsolę, gdy mają kilka godzin do dyspozycji.”

Ta wiadomość w pewien sposób potwierdza ostatnie przecieki z patentów, które zapowiadały, że już w menu PS5 otrzymamy podgląd gier – zobaczymy, jakie misje na nas czekają w kampanii oraz poznamy sytuację na sieciowych serwerach.

Sprawdźcie najnowsze informacje o nowej generacji:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/03/sony_wants_playing_ps5_games_to_be_as_easy_as_netflix

Tagi: playstation 5 PS5 Sony