Iza Łęcka Iza Łęcka 27.03.2020 12:41
Halo Infinite Xbox Series X
1777V

Xbox Series X priorytetem Microsoftu na 2020 rok. Korporacja wydaje oświadczenie i mówi o premierach gier

Microsoft podobnie jak Sony wydał oświadczenie dotyczące problemów wewnętrznych zespołów w związku z pandemią. Korporacja z Redmond nie zmienia dat premier nadciągających tytułów, choć wyraźnie podkreślono, że Halo Infinite nie posiadało nigdy konkretnej daty premiery.

Sony kilka godzin temu wydało oświadczenie, w którym uspokaja i zapewnia, że „monitoruje ryzyko opóźnień w harmonogramach produkcji gier” – w chwili obecnej na poinformowanie swoich wszystkich sympatyków zdecydował się Microsoft. Zespoły Xbox Game Studios opracowują na 2020 rok szereg znakomitych produkcji na zlecenie amerykańskiego giganta, jednak deweloperzy zmierzą się z „wyjątkowymi wyzwaniami i ograniczeniami”.

Xbox Series X w 2020 roku? Microsoft „podwoił wysiłki”

Włodarze korporacji podkreślają, że podwoili wysiłki, by w 2020 roku na rynku pojawił się Xbox Series X –​​​​​​ Microsoft podtrzymuje swoje zobowiązania dotyczące tegorocznej premiery, ale trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądać z niektórymi grami. Microsoft zaznacza – priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

O nieco innej sytuacji możemy mówić w przypadku gier – jak na razie żadne projekty nie zostały oficjalnie opóźnione, pomimo trudności z jakimi mierzą się zespoły. Matt Booty – szef Xbox Game Studios – wydał szczegółowe oświadczenie:

"Wiemy, że gry łączą ludzi w czasach społecznego odizolowania i jesteśmy zobowiązani do dostarczania najwyższej jakości gier Xbox Game Studios dla naszej globalnej społeczności graczy. Jednocześnie zdrowie i bezpieczeństwo naszych zespołów projektujących gry XGS jest naszym najwyższym priorytetem. Każde studio stoi przed wyjątkowymi wyzwaniami i ograniczeniami w zależności od swojej lokalizacji, a wielu z naszych zewnętrznych partnerów rozwojowych na całym świecie odczuwa podobne trudności. Wspieramy naszych liderów w podejmowaniu decyzji właściwych dla ich zespołów i poszczególnych gier w tym wymagającym czasie."

Microsoft jeszcze nie opóźnia jakichkolwiek premier, ale 343 Industries, twórcy Halo Infinite, wydali własne oświadczenie, w którym podkreślają – przed poprawą sytuacji, pandemia może jeszcze namieszać w warunkach pracy zespołu:

„Usuwamy wszystkie przeszkody stojące na naszej drodze i śledzimy trudności, ale musimy pamiętać o naszych obecnych ograniczeniach i zrozumieć, że sytuacja związana z koronawirusem zanim się polepszy, może ulec jeszcze większemu pogorszeniu. Bądźcie pewni, że każdy z nas robi wszystko co w jego mocy, aby kontynuować rozwój i dostarczanie Halo w jak najwyższej jakości, podczas gdy ciągle dostosowujemy się do tego nowego sposobu życia."

Redakcja GameSpot otrzymała dodatkowo ważną wiadomość: Microsoft nigdy nie ogłosił daty premiery gry Halo Infinite, więc aktualnie nie musi opóźnić debiutu produkcji. Tytuł nadal pozostaje w planach wydawniczych na święta 2020 roku.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Microsoftem:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xbox-releases-statement-on-covid-19s-impact-on-exc/1100-6475291/

Tagi: matt booty Microsoft xbox xbox series x