Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2020 19:21
Xbox Series X
1275V

Xbox Series X w 2020 roku? Satya Nadella wspomina o premierze nowych urządzeń

Koronawirus wpłynął na wszystkie branże, więc wciąż pojawia się pytanie – czy pod koniec roku zagramy na konsolach nowej generacji. W temacie wypowiedział się dyrektor generalny Microsoftu i Satya Nadella uspokaja graczy.

Microsoft i Sony zapowiedziały premiery nowej generacji na końcówkę 2020 roku, ale wciąż nie poznaliśmy ostatecznych dat premier. Nie jest to przypadek, ponieważ pandemia koronawirusa wpłynęła na produkcje urządzeń w Chinach – a jak wiadomo wspomniani producenci korzystają z fabryk rozmieszczonych właśnie w tym kraju.

Premiera Xboksa Series X w 2020 roku?

To właśnie z tego powodu dziennikarz CNBC podczas rozmowy z dyrektorem generalnym Microsoftu poruszył temat COVID-19. Satya Nadella został wprost zapytany, czy jego korporacja może dostarczyć w tym roku produkty (Xbox Series X i nowych urządzeń z serii Surface) i CEO Microsoftu odpowiedział, że „po stronie łańcucha dostaw wszystko wraca do normy”.

Nadella podkreślił, że przygotowanie sprzętów nie będzie problemem, ale dużym pytaniem dla korporacji pozostaje popyt – sytuacja z koronawirusem na pewno wpłynie na zainteresowanie nową generacją, która na pewno nie będzie najtańszą przyjemnością.

Wiele na to wskazuje, że Microsoft będzie gotowy, by zapewnić w 2020 roku Xboksa Series X... Jeśli oczywiście po drodze nie pojawią się kolejne problemy.

Sprawdźcie kolejne informacje o Xboksie Series X:

Źródło: https://www.cnbc.com/2020/03/24/satya-nadella-hardware-supply-chain-coming-back-for-xbox-surface.html

Tagi: Microsoft Satya Nadella xbox xbox series x