Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.03.2020 18:51
Doom Eternal
2339V

Doom Eternal jest wybitnym pokazem umiejętności id Software!

Doom Eternal w rewelacyjny sposób wykorzystuje technologię id Tech 7 i pokazuje, że można na tej generacji jeszcze wiele osiągnąć, tylko trzeba przyłożyć się do pracy.

Jak zwykle ekipa Digital Foundry przygotowała bardzo dobry materiał rozkładający Doom Eternal na czynniki pierwsze, kontaktując się przy tym z samymi deweloperami, którzy mieli okazję do pochwalenia się światu swoim nowym silnikiem od gier. 

Technologia id Tech 7 znacząco została przebudowana względem swojej poprzedniej wersji, na jakiej stworzono reboot Dooma w 2016 roku. Tym razem deweloperzy mogą umieszczać w grze nawet 10 razy bardziej złożone poziomy, ustawić więcej świateł oraz efektów specjalnych i do tego korzystać z bajeranckich opcji podmiany detali w locie tak sprawnie, że nigdy nie zauważymy doczytywania tekstur.

Dzięki temu Doom Eternal właśnie tak wygląda rewelacyjnie! Ponadto tak jak nam obiecano, frame-rate jest bardzo stabilny i w 99% przypadków trzyma się stałych 60 klatek na sekundę, z okazjonalnymi spadkami o 3-4 klatki. Jeśli chodzi o rozdzielczość to ta została nieco ograniczona po to, aby utrzymać płynność zabawy. Xbox One wyświetla grę w 900p, PS4 w 1080p, Prosiak w 1440p, zaś Xbox One X w 1800p - we wszystkich przypadkach mamy do czynienia ze zmienną rozdziałką faworyzującą płynność.

Warto przeczytać:

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software