Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2020 15:12
PS5 Logo Sony
4572V

PS5 jest jak „inteligentnie usprawniony” PC. Sprzęt Sony chwalony za eliminowanie wielkich problemów

Sony w następnych miesiącach będzie często informować graczy o PS5, ale już teraz pojawiają się ciekawe informacje, które pozwalają przygotowywać się na sprzęt japońskiej korporacji. Dietmar Suoch nie ukrywa, że next-genowe PlayStation wyeliminuje znane i duże problemy.

Sony i Microsoft przedstawiły już konkretne informacje dotyczące konsol nowej generacji. Nadal czekamy na pokaz porządnych gier, ale pierwsze materiały powinny zostać opublikowane w niedalekiej przyszłości – w końcu sprzęt ma trafić na rynek pod koniec roku. Teraz jest jednak dobry czas dla deweloperów, którzy mogą już pracować na urządzeniach i chcą w kilku słowach wspomnieć o możliwościach platform.

PS5 niczym „ inteligentnie usprawniony” PC

Dietmar Suoch, który zajmuje się wydajnością, grafiką i tworzeniem gier w Intelu, ma już dostęp do PS5 i nie ukrywa, że jest oczarowany urządzeniem. Jego zdaniem Sony dokonało „bardzo inteligentnego i mądrego wyboru w architekturze PS5”. Deweloper podkreśla, że choć ulepszenia dysku SSD są „imponujące”, a poprawione CPU i GPU są „świetne”, to jednak wszystkie te elementy były w pewien sposób oczekiwane. Teraz jednak zostaniemy zaskoczeni przez między innymi nowy silnik audio.

„PlayStation 5 wygląda jak inteligentnie usprawniony (pod względem wydajności) komputer. Pokonuje on wąskie gardła sprzętowe i programowe oraz umożliwia i usprawnia rzeczy związane z rozrywką (opóźnienie wejścia, force feedback, odświeżanie, wierność dźwięku, itp.) Co jest świetne.”

Dietmar Suoch nie tylko w ciekawy sposób określa sprzęt Sony, ale jednocześnie zaznacza, że urządzenie eliminuje tak zwane „wąskie gardła” i PS5 ma jego zdaniem radzić sobie z wieloma problemami. To wszystko może pomóc deweloperom w projektowaniu nowych tytułów.

Na naszym serwisie sprawdzicie także:

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-intelligently-streamlined-pc/

Tagi: playstation 5 ps5 sony