Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2020 16:43
Bądź bohaterem. Zostań w domu Xbox
3911V

Microsoft zachęca do zostania w domach: bądź bohaterem. Firma dba o jakość Xbox Live

Microsoft reaguje na globalną pandemię i firma wydała dwa komunikaty. Po pierwsze korporacja z Redmond zachęca do zostania bohaterem, a po drugie dba o jakość działania Xbox Live. Firma chce mieć pewność, że gracze w tych trudnych czasach będą mogli w spokoju cieszyć się rozgrywką.

Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę, że w tych trudnych chwilach gracze często spędzają wolny czas na grach, ponieważ dla wielu to najlepsza opcja do kontaktu ze znajomymi oraz możliwość szybkiej i skutecznej rozrywki. Z tego powodu korporacja z Redmond zachęca – „Bądź bohaterem. Zostań w domu”.

„W Xbox wierzymy, że gry mają wyjątkową moc łączenia ludzi, zapewniania im rozrywki i inspirowania ich. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w tych wyjątkowych okolicznościach. W świetle obecnej sytuacji w zakresie zdrowia publicznego oraz w miarę jak coraz więcej osób zaczyna dystansować się w społeczeństwie, widzimy niespotykane zapotrzebowanie na gry ze strony naszych użytkowników. Wiele osób chce grać, aby pozostać w kontakcie ze swoimi bliskimi, który obecnie jest mocno ograniczony. Mając jednak na uwadze dobro całej społeczności wspieramy globalny apel o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów z innymi.”

Apel jest jak najbardziej zrozumiały, ponieważ ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi może przyspieszyć zakończenie pandemii i pozwoli nam powrócić do tej oczekiwanej normalności.

Jednocześnie Phil Spencer wydał specjalny komunikat, w którym szef marki Xbox podkreśla ważną rolę gier. To właśnie nasza pasja może pomóc w przezwyciężeniu problemów:

"Wcześniej stwierdziłem, że wierzę, iż gaming ma wyjątkową moc zbliżania ludzi, rozrywki, inspirowania i łączenia nas, i wierzę, że jest to jeszcze bardziej prawdziwe w tych wyjątkowych okolicznościach"

Przedstawiciel Microsoftu podkreśla również, że cały zespół Xboksa „pracuje pilnie”, by zapewnić bezproblemowy dostęp do Xbox Live. W ostatnich dniach serwery Sieci są przeciążone, ponieważ gracze chętniej spędzają czas na serwerach i kupują kolejne gry, ale Microsoft stara się zoptymalizować usługę dla wszystkich klientów i dostosować ją do wzrostu zainteresowania.

Xbox Bądź Bohaterem

Sprawdźcie kolejne informacje o Xboksie Series X:

Źródło: Microsoft

Tagi: koronawirus Microsoft xbox xbox series x