Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.02.2020 17:57
Rainbow Six Siege
1781V

Rainbow Six Siege może przejść na model biznesowy free-2-play. Twórcy tego chcą

Twórcy Rainbow Six Siege szykują się na kolejne tygodnie ekscytujących pojedynków w nowym sezonie rozgrywek, ale nie oznacza to, że deweloperzy nie myślą o kolejnym ruchu. Leroy Athanassoff potwierdził, że jego zespół myśli o przejściu na model biznesowy free-2-play.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege trafił na rynek w grudniu 2015 roku, ale Ubisoft dzięki grze wciąż generuje dobre wyniki, ponieważ deweloperzy systematycznie dorzucają do produkcji nowych operatorów, których choć można odblokować za pomocą normalnej rozgrywki, to jednak niektórzy gracze decydują się na zainwestowanie w tytuł prawdziwych pieniędzy. Firma dorzuca Roczne Przepustki oraz kosmetyczne przedmioty, ale mimo to – deweloperzy myślą o modelu biznesowym fre-2-play.

Leroy Athanassoff podczas rozmowy z dziennikarzem PC Gaming potwierdził, że Rainbow Six Siege może w przyszłości zmienić system dystrybucji. Reżyser gry podkreślił, że nie wydarzy się to w najbliższym czasie, ponieważ zespół ma wciąż sporo pracy do wykonania – autorzy pragną wyeliminować z produkcji smurfing. Twórcy nie chcą sytuacji, w których doświadczeni gracze zakładają nowe konta i niszczą przyjemność z produkcji początkującym fanom. Ubisoft zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja może wpłynąć na wrażenia klientów, którzy szybko zniechęcą się do pozycji i nigdy nie powrócą do Siege.

Patrząc na rynkową sytuację, przeskoczenie na F2P w Rainbow Six Siege będzie na pewno mądrą decyzją, ale pewnie na takie przyjemności możemy liczyć najwcześniej w kolejnym sezonie. Teraz twórcy skupiają się na nowościach i chcą zapewnić graczom jak najprzyjemniejsze doświadczenie.

Warto zajrzeć na:

Źródło: https://www.pcgamer.com/rainbow-six-siege-may-go-free-to-play-someday-but-first-ubisoft-wants-to-solve-smurfing/

Tagi: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal