Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2020 19:24
gta 4 za darmo
10570V

GTA 4 Complete Edition za darmo dla niektórych graczy. Część fanów jest oburzona wyciętą zawartością

GTA 4 w kompletnym wydaniu za darmo? Część graczy skorzysta z nowej oferty Rockstar, które musiało zrobić porządek ze swoim klasycznym tytułem. Jeśli posiadacie Grand Theft Auto IV i Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, to możecie szykować się na pobieranie nowej wersji.

Rockstar już kilka tygodni temu zapowiedziało, że musi dokonać istotnych zmian w przypadku GTA 4 i właśnie otrzymaliśmy kompletne szczegóły. Niektórzy gracze otrzymają kompletne wydanie za darmo, ale nowa wersja zostanie pozbawiona kilku elementów.

GTA 4 Complete Edition zamiast zwykłego GTA 4

Posiadacie GTA 4 lub Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City? To otrzymacie możliwość zaktualizowania gry do GTA 4 Complete Edition. Nie jest to jednak tak, że zgarniecie wypasione wydanie i nic nie stracicie. Już wcześniej Rockstar zapowiedziało, że gracze muszą liczyć się z wycięciem niektórych elementów:

  • Games for Windows Live
  • Tryb wieloosobowy
  • Ranking
  • W Grand Theft Auto IV: Complete Edition tymczasowo przestaną być dostępne następujące stacje radiowe: RamJam FM, Self-Actualization FM i Vice City FM (wcześniej dostępne w Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City)
  • Uwaga: Z uwagi na to, że język japoński był obsługiwany tylko w Grand Theft Auto IV, a w Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City już nie, gracze mogą grać w Grand Theft Auto IV z japońskimi napisami, ale muszą zmienić język, aby zagrać w Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City.

Jeśli nie posiadacie GTA 4 lub Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, to po prostu otrzymacie możliwość kupienia GTA 4 Complete Edition. Rockstar stracił licencje na niektóre utwory i nie może już zapewnić sieciowej rozgrywki przez Games for Windows Live, jednak część fanów nie jest zadowolona ze zmian. Wcześniej zainteresowani kupili tytuł z pełnym soundtrackiem oraz trybem sieciowym, ale niestety – takie są realia dzisiejszych produkcji.

W Sieci nie brakuje wiadomości od oburzonych fanów, którzy nadal wracają do GTA 4 i chcieliby móc cieszyć się pełnym doświadczeniem. Nie możemy jednak liczyć na większe zmiany... Choć część muzyki może jeszcze powrócić.

GTA 4 Complete Edition będzie dostępne od 24 marca na Steam i Rockstar Games Launcher.

Sprawdźcie kolejne informacje powiązane z Rockstar:

Źródło: https://support.rockstargames.com/articles/360043039674/Grand-Theft-Auto-IV-and-Grand-Theft-Auto-Episodes-from-Liberty-City-updates-to-remove-Games-for-Windows-Live

Tagi: Grand Theft Auto IV rockstar games Rockstar North