Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 15.03.2020 18:38
rockstar games
1034V

Rockstar Games zmienia politykę pracy przez koronawirusa. Zdrowie pracowników i ich rodzin najważniejsze

Amerykańska firma reaguje na rozprzestrzeniającego się koronawirusa - oddziały Rockstar Games będą pracować od teraz zdalnie.

Rockstar Games jest pierwszą dużą firmą zajmującą się tworzeniem i wydawaniem gier, która oficjalnie odeszła od codziennej rutyny. Wszystko za sprawą oczywiście szerzącego się na całym świecie koronawirusa. Wydawca ujawnił za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze, że zdrowie pracowników i ich rodzin jest dla nich najważniejsze.

W trosce o zmniejszenie ewentualnego wpływu koronawrisu, Rockstar Games uaktywnił  nowe zasady pracy - od teraz nasi pracownicy będą pracować w domu. Po przeprowadzeniu znaczących badań i konsultacji z naszymi zespołami na całym świecie, w ciągu ostatniego tygodnia rozpoczęliśmy wdrażanie rozwiązań do pracy zdalnej w naszych oddziałach na całym świecie i jesteśmy pewni, że mamy solidny system, który pozwala naszym zespołom kontynuować pracę, którą zajmowali się w biurach.

Nasze gry online będą nadal działać jak zwykle, a wszystkie zespoły wsparcia (support) pozostaną dostępne dla naszych graczy. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin pozostaje naszym priorytetem, a my będziemy nadal dostosowywać nasze praktyki do zmieniającej się sytuacji. Doceniamy Państwa cierpliwość i zrozumienie.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się, że kolejne duże studia będą wydawać podobne oświadczenia dotyczące sposobu pracy. W tej sytuacji raczej każdy zgodzi się z Rockstarem - zdrowie pracowników jest o wiele ważniejsze, nawet jeśli będzie to kosztować opóźnieniem ich gier.

Warto przeczytać:

Źródło: PushSquare.com

Tagi: koronawirus rockstar games