Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.03.2020 18:16
minecraft ray tracing xbox series x
1629V

Xbox Series X pokazuje jakość ray tracingu przez gameplay z Minecrafta

Microsoft prezentuje możliwości swojej platformy przez dwie produkcje. Gears 5 oraz Minecraft – ten drugi tytuł to podobno idealna prezentacja ray tracingu i najnowszy materiał pokazuje możliwości technologii wykorzystanej na Xboksie Series X.

W 2020 roku nie zabraknie ciekawych gier wykorzystujących ray tracing, ale nie bez powodu Microsoft pokazuje technologię za pomocą Minecrafta Jak wiadomo tytuł ma wielu oddanych fanów, którzy na pewno chętnie wykorzystają możliwości nowej platformy. Twórcy uważają także, że właśnie ten tytuł idealnie nadaje się do prezentacji technologii.

Ray tracing na Xboksie Series X ma działać bez wykorzystania mocy GPU – Microsoft zdecydował się na osobny sprzęt i dzięki temu urządzenie podczas RT ma prezentować wydajność na poziomie ponad 25 teraflopów.

Odnoszę przy tym wrażenie, że dopiero w kolejnych miesiącach dowiemy się tak naprawdę, jak działa ray tracing na Xboksie Series X i w przyszłości poznamy pełną jakość oprawy oferowanej przez nową platformę. Aktualnie całość wygląda raczej jak ciekawostka.

Sprawdźcie wczorajsze ogłoszenia Microsoftu: 

Źródło: YouTube.com

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft