Iza Łęcka Iza Łęcka 16.03.2020 07:00
Metal Gear Solid PS5
2300V

PS5 otrzyma ekskluzywne IP od Konami? Sony chce kupić Metal Gear Solid, Castlevanię i Silent Hill

Sony od dawna ma rozmawiać z Konami o przejęciu trzech głównych IP japońskiego wydawcy i producenta gier. Jeśli firmy dojdą do porozumienia, posiadacze PS5 mogą otrzymać na wyłączność nowe historie spod szyldu Metal Gear Solid, Castlevania i Silent Hill.

Już w ubiegłym tygodniu pojawiły się plotki, według których Sony pertraktuje z Konami na temat przygotowania nowych części Silent Hill. Producent PS5 miałby nawet mediować, by do serii powrócił Hideo Kojima. Teraz jednak coraz więcej wskazuje na to, że japońska korporacja ma znacznie okazalsze plany.

PS5 z Metal Gear Solid, Castlevania i Silent Hill?

Nie jest to potwierdzona wiadomość, ale prawdopodobnie Sony planuje nabyć od Konami trzy główne IP: Metal Gear Solid, Castlevanię oraz Silent Hill. Wiadomość na początku opublikował rzekomy pracownik japońskiego studia, którego zdecydowanie trudno zweryfikować.Tematem jednak zainteresowała się redakcja Jackofallcontrollers, która otrzymała taką samą wiadomość od Rely on Horror, by następnie potwierdzić ją u swoich źródeł. Choć w żaden sposób informacja nie jest oficjalna i brakuje komentarza ze strony Konami lub Sony, jednak post na forum 4Chan należy do niecodziennych.

Według informacji, Metal Gear Solid, Castlevania i Silent Hill mają trafić pod skrzydła Sony, a Hideo Kojima miałby otrzymać szansę rozwoju Metal Gear Solid oraz Silent Hill – wszystkie gry byłyby dostępne wyłącznie na PS5.

Szacuje się, że rozmowy pomiędzy firmami trwają na tyle długo, że Sony chcąc udowodnić swoje oddanie sprawie i dobre zaopiekowanie się grami, przygotowało Castlevania Requiem: Symphony of the Night & Rondo of Blood na PS4 – według oficjalnych informacji jest to projekt Konami, ale za grę ma odpowiadać wewnętrzne studio Sony.

Pracownik Konami przekonuje, że producent PS5 chce zadbać o pełne odświeżenie Metal Gear Solid i Metal Gear Solid 2 – nad grami czuwać będzie Kojima. Silent Hill prawdopodobnie otrzyma lekki reboot od Keiichiro Toyamy (reżysera i scenarzysty pierwszego Silent Hilla, późniejszego twórcy Gravity Rush), Masahiro Ito (twórcy potworów do trzech części Silent Hill) i Ikumi Nakamury (głównej designerki z dwóch odsłon The Evil Within). Castlevania w rękach Sony to pełny reboot, za który miałoby odpowiadać Sony Japan, Shutaro Iida (reżyser Castlevania: Harmony of Despair i Bloodstained: Ritual of the Night) oraz Koji Igarashi (producent i scenarzysta wielu odsłon serii Castlevania).

Podkreślam, że informacje jak na razie w ogóle nie zostały potwierdzone, ale trzeba przyznać, że ktoś mógłby w końcu na poważnie zająć się seriami Metal Gear Solid, Castlevania i Silent Hill. W rękach Sony i przy odpowiednim budżecie moglibyśmy otrzymać wielkie hity. Wymienione IP posiadają ogromną rzeszę sympatyków - dla Sony byłoby to mocną kartą przetargową w walce o kolejnych graczy zainteresowanych next-genami.

W temacie PS5 możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://jackofallcontrollers.com/2020/03/12/sources-report-sony-has-2-silent-hill-titles-in-development-silent-hill-reboot-at-japan-studio-and-silent-hills-at-kojima-productions/

Tagi: Castlevania konami Metal Gear Solid plotka ps5 silent hill sony