Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2020 20:06
PS5 Sony
3212V

PS5 otrzyma wiele ekskluzywnych gier. Sony będzie skupiać się na swoim sprzęcie i grach single-player

Sony potwierdziło dzisiaj wrzucenie Horizon Zero Dawn na PC, ale fani marki PlayStation nie muszą się martwić, że nagle wszystkie gry na PS5 trafią na Steam. Japońska korporacja nadal chce wspierać swoją platformę i zapewnić jej ekskluzywne gry.

Sony zaskoczyło dzisiaj część graczy zapowiadając wydanie Horizon Zero Dawn na Steam. Gra jest już dostępna na platformie Valve i wkrótce zainteresowani złożą zamówienia przedpremierowe na wielką produkcję z PS4.

Nie musicie się teraz obawiać, że wszystkie produkcje z PS4 oraz w przyszłości z PS5 trafią na PC – Hermen Hulst potwierdził ważną wiadomość dla fanów marki PlayStation:

„Tak jak wcześniej jesteśmy bardzo zaangażowani w dedykowany sprzęt. Będziemy nadal to robić i bardzo zależy nam na wysokiej jakości ekskluzywnych grach. Chcemy mocnych narracyjnych produkcji dla jednego gracza. Jednocześnie będziemy otwarci na eksperymenty, na nowe pomysły. Spróbujemy tylko sprawdzić, czy to działa. Sądzę, że to również jest częścią DNA Worldwide Studios.”

Szef Sony World Wide Studios z jednej strony uspokoił graczy, a z drugiej podkreślił, że Sony chce eksperymentować. Pewnie jeśli wyniki będą odpowiednie (a będą...), to japoński producent zdecyduje się na kolejne „eksperymenty”. Pewnie gracze na PC nie mogą liczyć na dostarczenie wszystkich, najmocniejszych produkcji z PS4 i PS5 na Steam, ale bez wątpienia jesteśmy dzisiaj świadkami ciekawej sytuacji.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2020/03/10/hermen-hulst-qa-interview-with-head-of-playstations-worldwide-studios/

Tagi: playstation 5 ps5 sony