Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2020 15:35
PS5 Pad Ekran
5303V

PS5 może otrzymać pad z ekranem? Patent pokazuje wykorzystanie DualShocka 5

Temat kontrolera do PS5 wciąż powraca – w ostatnich dniach pojawiają się kolejne patenty, które zwiastują możliwości urządzenia. Najnowszy powinien zainteresować gadżeciarzy, ponieważ na panelu DualShocka 5 pojawia się mały ekran.

Sony wciąż nie wspomina o PS5 oraz nie informuje o wydarzeniu zapowiadającym konsolę, ale najwidoczniej prace nad między innymi kontrolerem wciąż trwają. Gracze dotarli do dodatkowych szczegółów ostatniego patentu – przystawka ma nie tylko pomóc w odczytywaniu informacji dotykiem.

PS5 z ekranem na kontrolerze?

Sony Computer Entertainment ma pracować nad bardzo rozbudowaną technologią, którą można umieścić na padzie i przesyłać informacje nie tylko za pomocą interakcji, ale element może wyświetlać szczegóły bezpośrednio. Jest to w zasadzie mały wyświetlacz, który w patencie został określony jako „ekran na kontrolerze”. Urządzenie może prezentować menu i zapewni możliwość szybkiej zmiany ustawień – w szczegółach patentu pojawia się wzmianka o opcji pokazywania głównego ekranu systemu.

Trudno powiedzieć, na jakie rozwiązanie ostatecznie zdecyduje się Sony, ale jak widać – korporacja w ciekawy sposób bada możliwości kontrolera do PS5. Taka propozycja na pewno potrzebowałaby odpowiedniego zasilania, jednak już wcześniej pojawiły się informacje, według których DualShock 5 ma oferować większą baterię względem swojego poprzednika.

PS5 DualShock 5

W temacie next-genów możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://respawnfirst.com/sony-is-planning-to-put-a-screen-on-the-dualshock-controller/

Tagi: dualshock dualshock 5 playstation 5 ps5 sony