Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.03.2020 16:29
Wiedźmin 4 premiera odległy temat
1318V

Premiera Wiedźmina 4 to odległy temat. Szef CD Projekt RED uspokaja fanów

Wiedźmin 4 to od wczoraj jeden z najgłośniejszych tematów w naszej branży. Gracze wyczekują na nową przygodę w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, ale wielu zapomina o najważniejszym – premiera nowej gry w tym IP odbędzie się dopiero za kilka długich lat. Szef CD Projekt RED postanowił uspokoić fanów.

Adam Kiciński – prezes CD Projektu – rozbudził wczoraj fanów Wiedźmina wspominając o nowym projekcie CD Projekt RED. Wiadomość spotkała się z wielkim entuzjazmem fanów, więc Adam Badowski postanowił uspokoić sympatyków świata Andrzeja Sapkowskiego.

Premiera Wiedźmina 4 to odległy temat...

Premiera Wiedźmina 4 nie odbędzie się w ciągu najbliższych lat. CD Projekt RED skupia się teraz wyłącznie na dokończeniu prac nad Cyberpunkiem 2077, następnie zespół zajmie się stworzeniem trybu sieciowego (prawdopodobnie będzie to osobna gra), później przyjdzie czas na wielkie dodatki i dopiero po tym czasie... Nadejdzie kolejny projekt.

To właśnie z tego powodu Adam Badowski – szef studia – opublikował krótką wiadomość, w której podkreślił, że choć Wiedźmin znajduje się w sercach i umysłach pracowników CD Projekt RED, to jednak Polacy są aktualnie „w pełni skoncentrowani na Cyberpunku 2077”.

Jeśli Cyberpunk 2077 trafi na rynek w 2020 roku, pod koniec 2021 roku zobaczymy prawdopodobnie dodatki, Cyberpunk 2077 Multi zadebiutuje najwcześniej w 2022 roku i dopiero po tym czasie CD Projekt RED będzie pewnie oficjalnie mówił o grze i choć wstępne prace nad nowym projektem mają rozpocząć się jeszcze w tym roku (po premierze Cyberpunka), to jednak musimy pamiętać, że w kolejnych latach CDP RED będzie skupiać się wyłącznie nad Cyberpunkiem.

CD Projekt RED wspomina o chęci rozwijania dwóch dużych gier AAA, ale nie możemy mieć pewności, że w następnych latach firma stworzy kolejną, kolosalną ekipę, która będzie mogła opracowywać jednocześnie nowego Wiedźmina i kolejne rzeczy z Cyberpunka.

Sprawdźcie kilka dodatkowych informacji:

Źródło: Adam Badowski

Tagi: CD Projekt RED cdp wiedźmin Wiedźmin 4