Iza Łęcka Iza Łęcka 12.03.2020 14:30
Nintendo E3
595V

Nintendo reaguje na odwołanie E3 2020. Spodziewajmy się nowych sposobów kontaktu z graczami

E3 2020 zostało oficjalnie odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Nintendo należało jednak do wielkich korporacji z branży gier, które potwierdziły swój udział na imprezie. Japoński producent wydał oświadczenie i przygotowuje inną formę kontaktu z widzami.

Wielkie święto graczy nie zostanie w tym roku zorganizowane w standardowej formie. Gracze nie przylecą do Los Angeles, by podziwiać nowe produkcje przygotowane przez deweloperów z całego świata. ESA zareagowało na problemy związane z koronawirusem, przez co E3 2020 zostało odwołane.

Nintendo jednak nie milczy odnosząc się do podjętej decyzji. Big N wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że popiera postanowienie organizatorów, ponieważ zdrowie jest najważniejsze:

"Nintendo popiera decyzję ESA o odwołaniu tegorocznej edycji E3, aby pomóc chronić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich w naszej branży - naszych fanów, pracowników, wystawców i wieloletnich partnerów E3. Chcielibyśmy w tym trudnym okresie wyrazić naszą troskę i wsparcie dla wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku wybuchu epidemii COVID-19."

Japoński potentat już od lat nie organizuje typowej konferencji na E3, a decyduje się na publikowanie długiego Nintendo Directa, jednak nie można zapomnieć o wydarzeniach rozgrywających się w trakcie targów, które są przygotowane specjalnie dla sympatyków Big N. Zawsze w Los Angeles organizowano turnieje, prezentowano gry, a także prowadzono z USA transmisje live-stream, na których były przedstawiane najważniejsze tytuły zmierzające na japoński sprzęt. W tym czasie zawsze mogliśmy się spodziewać rozbudowanych fragmentów rozgrywki z nadciągających hitów Nintendo.

Teraz Nintendo rozważa nowe formy współpracy i nawiązania kontaktu z graczami. W kolejnych tygodniach powinniśmy poznać alternatywne formy atrakcji wcześniej organizowanych na E3.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-says-its-considering-how-to-engage-with-fans-following-e3s-cancellation/

Tagi: e3 e3 2020 koronawirus Nintendo nintendo e3