Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2020 16:35
E3 200 anulowane
2877V

E3 2020 oficjalnie odwołane! Organizatorzy wydali oświadczenie

Były domysły, później plotki, a teraz mamy oficjalną wiadomość. E3 nie odbędzie się w 2020 roku – targi były częścią naszej branży od 1995 roku. Teraz jednak deweloperzy i wydawcy muszą znaleźć inny sposób na zaprezentowanie swoich gier.

Jeszcze z samego rana były to wyłącznie plotki, ale teraz otrzymaliśmy oficjalną wiadomość: E3 2020 zostało odwołane. Nie jest to specjalnie zaskakujące dla osób, które śledzą wydarzenia ze świata – powodem rezygnacji organizatorów ESA z przygotowania imprezy jest oczywiście koronawirus.

„Po starannych konsultacjach z firmami członkowskimi w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich członków branży – naszych fanów, pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów – podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu E3 2020, które zostało zaplanowane na 9-11 czerwca w Los Angeles”

Organizatorzy E3 nie mogli postąpić inaczej. Zagrożenie jest realne, trudno przewidzieć, kiedy świat wróci do normalnego funkcjonowania, więc ESA musiało zareagować. Jak podkreślono w oświadczeniu – jest to słuszna decyzja biorąc pod uwagę dzisiejsze informacje:

"W następstwie zwiększonych i przytłaczających obaw związanych z wirusem COVID-19, uznaliśmy, że jest to najlepsze postępowanie w tak bezprecedensowej sytuacji. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie możemy zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów i zwolenników. Ale wiemy, że jest to słuszna decyzja, oparta na informacjach, którymi dzisiaj dysponujemy".

Wystawcy i uczestnicy mogą liczyć na pełen zwrot kosztów, a ESA szuka teraz odpowiedniego rozwiązania z partnerami, by zapewnić „doświadczenie online” w celu zaprezentowania ogłoszeń i wiadomości branżowych.

Sieciowa impreza ma odbyć się w czerwcu 2020 roku, ale aktualnie musimy zaczekać na nowe informacje. ESA podkreśla, że E3 2021 zostanie zorganizowane.

W temacie problemów E3 ciekawy tekst napisał ostatnio Roger – sprawdźcie opinię naszego naczelnego o „końcu E3 jakie znamy”.

Warto również sprawdzić:

Źródło: ESA

Tagi: e3 E3 2020 koronawirus